THY

THY, THY KampanyaKuruluşu 1994 olan Dominant Turizm Yazılım ve Destek A.Ş. güvencesiyle, ucuz THY kampanya bileti alın.


> Uçak Bileti İçin Tıklayın <


THY Bilet


Hotel Finder ile THY bilet sorgulaması yaparak tüm THY Kampanya fiyatlarından faydalanarak thy bileti alabilirsiniz. Resmi adı Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı olan THY, Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı konumunda bulunan ulusal hava şirketidir. Uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika, Kuzey Amerika, Güney Amerika'yı kapsayan şirket, 120 ülkede 292 şehre, 300 havaalanına uçmaktadır. 49’u İç hat, 243’ü dış hat olan bu seferlerinde (2015 yılı verilerine göre) 61,2 milyon kişi taşıyan Türk Hava Yolları, dünyanın önde gelen havayolu şirketleri arasında bulunmaktadır.

Türk Hava Yolları, Birleşik Krallık ta taşımaya dayalı uçuş araştırmaları servisi olarak hizmet veren Skytrax’ın 2016 ödüllerinde arka arkaya 6.kez olmak üzere Avrupa’nın en iyi havayolu olarak seçilmiştir. Çeşitli değerlendirmelerde dünyanın en iyi havayolu sıralamasında 4.lükle 9.luk arasında dereceler alan THY, alanında pek çok ödül kazanan bir havayoludur. Ayrıca sahip olduğu geniş uçuş ağı sayesinde dünyanın en çok ülkesine uçuş düzenleyen havayolu şirketi unvanına da sahiptir.


THY Uçak Bileti

THY Uçak Bileti

Dünyada bir ülkeye THY uçak bileti ile konforlu uçuş yapabilirsiniz. 20 Mayıs 1933 tarihli 2186 sayılı kanunla; Havayolları Devlet İşletme İdaresi adıyla kurulmuştur. THY uçak bileti alan yolcu İstanbul Ankara uçuşunu yaptı. İlk uçağı 3 Şubat 1933'te İstanbul’dan Eskişehir aktarmalı Ankara seferini yapan; Kelebek adını taşıyan King Bird D-2 uçağıydı. Bu çift motorlu uçak sadece 5 yolcu taşıyabilirken, şirketin toplamdaki uçak sayısı 5, toplam koltuk kapasitesi 23 idi.

1955-56 yıllarına kadar çeşitli değişiklikler geçiren şirket, ticaret siciline kayıt olunmasıyla (1 Mart 1956 tarihinde) Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı ( THY ) olarak resmen faaliyete geçmişti. Günümüze kadar gelişimini sürdüren şirket, 2018 yılında Türk Hava Yolları A.O. ve Teknik AŞ (şirketin bakım servisi) toplamda 20 bin kişinin üzerinde iş gücüne sahip bulunan bir havayolu haline gelmiştir. Şirketin diğer bazı havayolu şirketlerinde ortaklıkları da bulunmaktadır. Aynı zamanda küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulan dünyanın en önemli havayolu şirketlerinin üye olduğu Star Alliance’nin üyesidir.


THY Rezervasyon


Hotel Finder ile kolayca THY rezervasyon yapabilirsiniz. 85 Yıllık tecrübesi, bu süre boyunca aktif olarak çalışmaya, gelişmeye devam eden bir şirket olması sayesinde dünyanın en iyi havayolu şirketlerinden birisi haline gelen Türk Hava Yolları, konuklarının sağlıklarını, konforlarını ve bütçelerini ön planda tutan bir şirkettir.
Türk havayolları uçak bileti tercih edilmesinin nedenleri ise: THY uçaklarında bakım ön planda olmakla birlikte sektörde en gelişmiş teknolojik imkânlarla hizmet veren lider şirket olmasının yanı sıra, yolcularının ekonomik olarak ulaşmalarını sağlayan farklı yöntemler de sunmaktadır. Türk Hava Yolları saydığımız bu nedenler sayesinde kalitesinden ödün vermeden taşıdığı yolcu sayısını artıran bir şirket durumunda bulunmaktadır.


THY Promosyon


Alım gücü yüksek olmayan yolcularına ödeme kolaylıkları, kampanyalar sayesinde konforlu ve ekonomik yolculuklar yapma imkânı sunan havayolu, yolcularına ekonomik uçak bileti sağlama konusunda da dünyadaki lider havayolu şirketleri arasında bulunmaktadır. web sitemizden tüm THY uçuş saatleri görebilir, tüm THY promosyon fiyatlarına erişebilirsiniz. Promosyonlu ucuz THY uçak bileti için Hotel Finder.

Bakınız: Anadolu Jet


> Uçak Bileti İçin Tıklayın <