loading

Adana Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Adana uçak bileti

ile ilgilidir.


Adana Hakkında

Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında 6. sırada yer alan Adana, 2016 yılı itibari ile 2 milyonu aşkın bir nüfusa sahiptir. Yüzölçümü ise yaklaşık olarak 13 km2’dir. İçerisinde toplam 15 ilçesi bulunan Adana, ticaret ve kültür açısından Türkiye’nin en önemli merkezlerinden bir tanesidir. Maden açısından da son derece zengin olan Adana ilinde krom, demir, magnezyum, kurşun ve çinko yatakları bulunmaktadır. Tarıma son derece elverişli ve düz bir araziye sahip olan Çukurova bölgesi, Adana’nın en önemli ilçelerinden tanesidir.

Akdeniz iklimine sahip olan Adana ilinde, kışları genellikle ılık ve yağışlı olarak, yaz ayları ise son derece sıcak ve bir o kadar da kurak olarak geçmektedir. Adana’da bugüne kadar görülmüş en yüksek sıcaklık 53 derece, en düşük sıcaklık ise -6 derece olarak tespit edilmiştir.

Türkiye’nin ekonomisinde oldukça büyük bir öneme sahip olan Adana, Seyhan Barajı’nın tamamlanması ile birlikte tarım alanında da büyük yenilikler ve gelişmeler yaşamıştır. Tarım alanında ülkemizin pamuk, buğday, soya fasulyesi, üzüm ve arpa ihtiyacının büyük bir kısmını karşılamakta olan Adana, aynı zamanda ülkemizde yetiştirilmekte olan mısırın %50’sinden fazlasını tek başına yetiştirmektedir. Ayrıca bunların yanı sıra Türkiye’de üretilen yer fıstığı ve portakalın da yaklaşık olarak %30’u Adana’da yetiştirilmektedir. Sanayi faaliyetlerinin de yoğun olduğu ilde, tekstil sanayi ve deri sanayi de oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bitkisel yağ tesislerinin de sayısı fazladır. Türkiye’nin en büyük 11 sanayi firmasına ev sahipliği yapan Adana, ayrıca yıllık olarak 4 bin otobüs üretimi yaparak otomotiv sanayinde de öne çıkmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra tarihi ve kültürel değerlere de sahip olan Adana, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Adana’da bulunan en önemli yerler ise; Taşköprü, Adana Ulu Camii, Kazancılar Çarşısı, Akören Kilisesi ve Antik Kenti, Adana Arkeoloji Müzesi, Adana Etnografya Müzesi, Adana Atatürk Evi Müzesi, Aladağlar Milli Parkı, Toprak Kale, Kozan, Ak Kapı Şeyh Cemil Nar Dalı Konağı, Misis Mozaik Müzesi, Magarsus Antik Kenti, Acısu Kaplıcaları ve Haruniye Termal Suyu ve Comona’dır.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Adana uçak bileti ara,

uygun Adana uçak bileti

ve

Adana promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: hakIiUd - hvraaWv - 34.229.126.29