Ankara uçak bileti - Ankara ucuz uçak bileti | hotelfinder.com.tr
hotelfinder
Hotel Finder
TÜRSAB'a kayıtlı A grubu seyahat acentesiyiz. Amacımız, teknolojilerimizi kullanarak ürünleri bulmak ve hizmetinize sunmaktır.
hotel
Türkiye’de 10 bin, Dünya'da 200 bin oteli en uygun fiyatları bularak, tek harf ile ulaşabilmenizi sağlıyoruz. %100 güvenli alışveriş hizmeti sunuyoruz.
air
Dünya’da yüzlerce havayolunun seçeneklerini, yurtiçi uçuşlarda tüm havayollarını aynı şemsiye altında sunuyoruz.

Ankara uçak biletiBu sayfa uygun uçak bileti ile ilgildir. Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:

Ankara ucuz uçak bileti

, uçak bileti fiyatları, uçak bileti sorgula, uçak bileti bul, promosyon uçak bileti, erken rezervasyon uçak bileti, son dakika Ankara uçak bileti

esb Ankara
Esenboga Airport Ankara Turkiye

Ankara Hakkında

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, aynı zamanda İstanbul’un ardından ülkenin en kalabalık ikinci şehridir. 2016 yılı itibariyle 5.346.518 kişinin yaşadığı Ankara, yüzölçümü bakımından da ülkenin en büyük üçüncü ilidir.

Ankara yabancı turistler tarafından çok tercih edilen bir şehir olmamasına karşılık, yılda yaklaşık 400 bin yabancının ülkeye giriş yaptığı ildir. Gezilecek ve görülecek yerler açısından değerlendirildiğinde de, Ankara’nın oldukça zengin bir tarihi mirasa ve bu nedenle de pek çok turistik yere sahiptir.

Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olduktan sonra hızlı bir şekilde gelişmesine rağmen, Ankara’da bulunan tarihi eserler sadece Modern Türkiye tarihi ile ilişkili olan eserler değildir. Augustus Tapınağı ve Julian Sütunu gibi Roma Harabeleri, Ankara Kalesi, Estergon Kalesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Beypazarı'nın geleneksel evleri ve Gordion Antik Kenti, Ankara’da ziyaret etmek isteyebileceğiniz, tarihi ve turistik önem taşıyan yerler olarak gösterilebilirler.

Modern Türkiye tarihi, yakın tarih ile ilgilenen ziyaretçiler ise Anıtkabir, Eski Meclis Binası, Mehmet Akif Ersoy Evi, Çengelhan Rahmi Koç Müzesi (ülkenin ilk ve en önemli sanayi müzesi), Ulucanlar Cezaevi Müzesi gibi yerlere ya da mekânlara uğramayı tercih edebilirler.

Yukarıda sayılan yerler dışında Kızılay Meydanı, Eymir Gölü, Soğuksu Milli Parkı, Atakule, Kuğulu Park, Dikmen Vadisi, Seğmenler Parkı, Gençlik Parkı, Kocatepe Camii, Resim ve Heykel Müzesi, Hacı Bayram Camii, Tabiat Tarihi Müzesi, Göksu Parkı, Atatürk Orman Çiftliği, Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi, Mogan Parkı, Harikalar Diyarı, Aqua Vega Akvaryum, Hamamönü Mahallesi ve Elmadağ Kayak Merkezi; Ankara ve yakınlarında bulunan gezilecek, görülecek yerler olarak sayılabilirler. Kısacası Ankara’nın sadece başkent olmadığını, çok zengin bir tarihi mirasa ve onun kadar zengin bir kültür mirasına sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Ankara ve Havalimanı Arasında Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı, şehir merkezinin 28 kilometre kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içerisinde kalan uluslararası havalimanıdır. Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından 2009 yılında ‘5-10 milyon yolcu’ kategorisinde en iyi havaalanı seçilmiştir. Bu unvana sahip olan havalimanı ile Ankara merkez arasındaki ulaşım ise farklı yöntemlerle sağlanmaktadır.
Otobüs
BelkoAir Ankara Büyükşehir Belediye Otobüsü servisleri, Esenboğa Havalimanı ile Ankara Otogar arasındaki güzergâhta hizmet vermektedirler. Havalimanı iç hatlar ve dış hatlar geliş katı çıkış kapısı önünde biniş noktası bulunan otobüsler, 80 dakika kadar süren güzergâhta Kızılay, Tren Garı, Atatürk Kültür Merkezi gibi önemli noktalara uğramaktadırlar. Otobüslerin bilet ücreti ise 11 TL olarak belirlenmiştir.

Havaş Otobüsleri
Havaş otobüsleri, ( Ankara Esenboğa Havalimanı, Özal Bulvarı, Pursaklar, Çevreyolu, Batıkent Kavşağı, 75.Yıl Hipodromu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Şaşmaz Kavşağı, Şaşmaz Bulvarı, Sakıp Sabancı Bulvarı, AŞTİ Otogar) güzergâhını kullanarak havalimanı ile Ankara şehir merkezi arasında ulaşım sağlamaktadırlar. Esenboğa Havalimanına inen tüm uçakların inişlerinden 25 dakika sonra havalimanından hareket eden otobüsler, ortalama 50 dakikalık bir yolculuk sonrasında Ankara Otogarına (AŞTİ) ulaşmaktadırlar. Havaş otobüslerine İç Hatlar Geliş ve Dış hatlar Geliş Terminalleri önünden binilebilir. Yolculuk ücreti 11 TL olarak alınmaktadır.

Taksi
Ankara Esenboğa Havalimanı'nda 24 saat hizmet veren taksilere İç Hatlar ve Dış Hatlar Terminallerinin yolcu çıkış bölümlerinin önünden binebilirsiniz. ANKARA Esenboğa Havalimanı taksilerinde günün 24 saati aynı tarife uygulanmakta olup, bu tarife ile ilgili bilgileri havalimanında bulunan Taksi Ücretleri Panolarından alabilirsiniz. Bu tarifeye göre Havalimanı-Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ) arası taksi ücreti 110-120 TL civarında tutmaktadır. Havalimanından Kızılay veya Ulus’a yapılan yolculuklar ise 100 TL civarında ücretlendirilmektedir.

Araç Kiralama
Ankara Esenboğa Havalimanı'nda İç Hatlar Terminali gelen yolcu salonunda ve Dış Hatlar gelen yolcu salonunda bulunan araç kiralama şirketlerinin ofislerinden araç kiralayarak Anlara ziyaretinize başlayabilirsiniz. Araç kiralama hizmetinde herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmak istemiyorsanız, uçak yolculuğunuzdan önce araç kiralama şirketini arayarak ya da web sitelerini ziyaret ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Havalimanı Transfer Hizmetleri (Shuttle)
Havaalanı Transfer (Shuttle) firmaları, sizi Ankara Esenboğa Havalimanından alarak, şehirde talep ettiğiniz herhangi bir noktaya ulaştıracak biçimde hizmet veriyorlar. Konforlu araçlarla ve uygun fiyatlarla hizmet veren Transfer Firmalarının hizmetlerinden faydalanmak için, bu firmaların telefon numaralarını ya da web adreslerini kullanarak bağlantı kurabilirsiniz. Bu şekilde rezervasyon yaptırdığınızda, Ankara Esenboğa Havalimanına indiğiniz vakit aracınızın sizi beklediğini görebilirsiniz.
Bakınız Uçak Bileti