loading

Ankara Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Ankara uçak bileti

ile ilgilidir.


Ankara Hakkında

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, aynı zamanda İstanbul’un ardından ülkenin en kalabalık ikinci şehridir. 2016 yılı itibariyle 5.346.518 kişinin yaşadığı Ankara, yüzölçümü bakımından da ülkenin en büyük üçüncü ilidir.

Ankara yabancı turistler tarafından çok tercih edilen bir şehir olmamasına karşılık, yılda yaklaşık 400 bin yabancının ülkeye giriş yaptığı ildir. Gezilecek ve görülecek yerler açısından değerlendirildiğinde de, Ankara’nın oldukça zengin bir tarihi mirasa ve bu nedenle de pek çok turistik yere sahiptir.

Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olduktan sonra hızlı bir şekilde gelişmesine rağmen, Ankara’da bulunan tarihi eserler sadece Modern Türkiye tarihi ile ilişkili olan eserler değildir. Augustus Tapınağı ve Julian Sütunu gibi Roma Harabeleri, Ankara Kalesi, Estergon Kalesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Beypazarı'nın geleneksel evleri ve Gordion Antik Kenti, Ankara’da ziyaret etmek isteyebileceğiniz, tarihi ve turistik önem taşıyan yerler olarak gösterilebilirler.

Modern Türkiye tarihi, yakın tarih ile ilgilenen ziyaretçiler ise Anıtkabir, Eski Meclis Binası, Mehmet Akif Ersoy Evi, Çengelhan Rahmi Koç Müzesi (ülkenin ilk ve en önemli sanayi müzesi), Ulucanlar Cezaevi Müzesi gibi yerlere ya da mekânlara uğramayı tercih edebilirler.

Yukarıda sayılan yerler dışında Kızılay Meydanı, Eymir Gölü, Soğuksu Milli Parkı, Atakule, Kuğulu Park, Dikmen Vadisi, Seğmenler Parkı, Gençlik Parkı, Kocatepe Camii, Resim ve Heykel Müzesi, Hacı Bayram Camii, Tabiat Tarihi Müzesi, Göksu Parkı, Atatürk Orman Çiftliği, Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi, Mogan Parkı, Harikalar Diyarı, Aqua Vega Akvaryum, Hamamönü Mahallesi ve Elmadağ Kayak Merkezi; Ankara ve yakınlarında bulunan gezilecek, görülecek yerler olarak sayılabilirler. Kısacası Ankara’nın sadece başkent olmadığını, çok zengin bir tarihi mirasa ve onun kadar zengin bir kültür mirasına sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Ankara uçak bileti ara,

uygun Ankara uçak bileti

ve

Ankara promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: c9DeNAL - Pt1a2eV - 54.85.57.0