loading

Antalya Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Antalya uçak bileti

ile ilgilidir.


Antalya Hakkında

Antalya, 2016 yılı itibariyle 2,3 milyonu aşan nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık 5.şehri durumunda bulunmaktadır. Şehrin bu konuma gelmesini sağlayan ise, 1980’li yıllar sonrasında hızlı bir şekilde gelişen turizm etkinlikleri ve elbette bu etkinliklere uygun bir ortam hazırlayan uygun iklim koşulları olmuştur. Tabi İlk Çağ öncesi dönemlerden beri yerleşim yeri olan ve bu nedenle birçok tarihi esere sahip olan bölgenin inanılmaz doğal güzelliklere sahip olması da, turizm etkinliklerinin hızlı bir şekilde artış göstermesini sağlamıştır.

Antalya’nın 5 yıldızlı otellerinin sayısı bir hayli fazladır. 2015 verilerine göre 351 adet 5 yıldızlı otel ya da tatil köyünde toplam 294 bin adet yatak bulunmaktadır. Dolayısıyla bölgede tatil yapmak isteyen yerli ve yabancı turistler, en iyi koşullarda ve uygun ücretler karşılığında ağırlanmaktadırlar.

Antalya, batıdaki Kaş ile doğudaki Gazipaşa arasında yer alan çok sayıdaki antik kent, tarihi yapı, tarihi cami ve kiliseler ile kültür turizmine ev sahipliği yapmaktadır. Aynı bölgede kıyı turları ve enfes plajlar sayesinde yapılan deniz turizmi seçenekleri de mevcuttur.

Spor turizmi bakımından da tercih edilen bir bölge olan Antalya, futbol, tenis, ve golf sporları başta olmak üzere birçok farklı sporun yapılabildiği tesislere sahiptir. Profesyonel takımların da kamp dönemleri için tercih ettikleri bir yer olan Antalya, her yıl farklı spor branşlarında yapılan kamp, seminer, kurs gibi yüzlerce etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Yaz turizminin yanı sıra Saklıkent Kayak Merkezi ve Alanya'daki Akdağ Kış Sporları Turizm Merkezi sayesinde kış turizminde de öne çıkan merkezlerden birisi olmayı başaran Antalya, farklı dinlenme ve tatil anlayışları olan kişilere yani hemen herkese uygun bir tatil ortamı hazırlayabilen bir kenttir.

Antalya’da gezebileceğiniz sayısız yer arasında öne çıkan bazı mekânlar şu şekilde sıralanabilir: Murat Paşa Camii, Yivli Minare, Likya Yolu, Karain Mağarası, Antalya Müzesi, Xanthos Antik Kenti, Düden Şelalesi, Antalya Hayvanat Bahçesi, Kurşunlu Şelalesi, Termessos Antik Kenti, Saklıkent Kayak Merkezi, Aspendos Antik Kenti, Manavgat Şelalesi, Oymapınar Gölü, Antalya Akvaryum, Adrasan Koyu, Köprüçay. Antalya’nın gözde plajları ise Kleopatra, Konyaaltı ve Lara plajları olarak verilebilir.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Antalya uçak bileti ara,

uygun Antalya uçak bileti

ve

Antalya promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: 6c0l6as - 3FwdygB - 54.85.57.0