Antalya uçak bileti - Antalya ucuz uçak bileti | hotelfinder.com.tr
hotelfinder
Hotel Finder
TÜRSAB'a kayıtlı A grubu seyahat acentesiyiz. Amacımız, teknolojilerimizi kullanarak ürünleri bulmak ve hizmetinize sunmaktır.
hotel
Türkiye’de 10 bin, Dünya'da 200 bin oteli en uygun fiyatları bularak, tek harf ile ulaşabilmenizi sağlıyoruz. %100 güvenli alışveriş hizmeti sunuyoruz.
air
Dünya’da yüzlerce havayolunun seçeneklerini, yurtiçi uçuşlarda tüm havayollarını aynı şemsiye altında sunuyoruz.

Antalya uçak biletiBu sayfa uygun uçak bileti ile ilgildir. Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:

Antalya ucuz uçak bileti

, uçak bileti fiyatları, uçak bileti sorgula, uçak bileti bul, promosyon uçak bileti, erken rezervasyon uçak bileti, son dakika Antalya uçak bileti

ayt Antalya
Antalya Airport Antalya Turkiye

Antalya Hakkında

Antalya, 2016 yılı itibariyle 2,3 milyonu aşan nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık 5.şehri durumunda bulunmaktadır. Şehrin bu konuma gelmesini sağlayan ise, 1980’li yıllar sonrasında hızlı bir şekilde gelişen turizm etkinlikleri ve elbette bu etkinliklere uygun bir ortam hazırlayan uygun iklim koşulları olmuştur. Tabi İlk Çağ öncesi dönemlerden beri yerleşim yeri olan ve bu nedenle birçok tarihi esere sahip olan bölgenin inanılmaz doğal güzelliklere sahip olması da, turizm etkinliklerinin hızlı bir şekilde artış göstermesini sağlamıştır.

Antalya’nın 5 yıldızlı otellerinin sayısı bir hayli fazladır. 2015 verilerine göre 351 adet 5 yıldızlı otel ya da tatil köyünde toplam 294 bin adet yatak bulunmaktadır. Dolayısıyla bölgede tatil yapmak isteyen yerli ve yabancı turistler, en iyi koşullarda ve uygun ücretler karşılığında ağırlanmaktadırlar.

Antalya, batıdaki Kaş ile doğudaki Gazipaşa arasında yer alan çok sayıdaki antik kent, tarihi yapı, tarihi cami ve kiliseler ile kültür turizmine ev sahipliği yapmaktadır. Aynı bölgede kıyı turları ve enfes plajlar sayesinde yapılan deniz turizmi seçenekleri de mevcuttur.

Spor turizmi bakımından da tercih edilen bir bölge olan Antalya, futbol, tenis, ve golf sporları başta olmak üzere birçok farklı sporun yapılabildiği tesislere sahiptir. Profesyonel takımların da kamp dönemleri için tercih ettikleri bir yer olan Antalya, her yıl farklı spor branşlarında yapılan kamp, seminer, kurs gibi yüzlerce etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Yaz turizminin yanı sıra Saklıkent Kayak Merkezi ve Alanya'daki Akdağ Kış Sporları Turizm Merkezi sayesinde kış turizminde de öne çıkan merkezlerden birisi olmayı başaran Antalya, farklı dinlenme ve tatil anlayışları olan kişilere yani hemen herkese uygun bir tatil ortamı hazırlayabilen bir kenttir.

Antalya’da gezebileceğiniz sayısız yer arasında öne çıkan bazı mekânlar şu şekilde sıralanabilir: Murat Paşa Camii, Yivli Minare, Likya Yolu, Karain Mağarası, Antalya Müzesi, Xanthos Antik Kenti, Düden Şelalesi, Antalya Hayvanat Bahçesi, Kurşunlu Şelalesi, Termessos Antik Kenti, Saklıkent Kayak Merkezi, Aspendos Antik Kenti, Manavgat Şelalesi, Oymapınar Gölü, Antalya Akvaryum, Adrasan Koyu, Köprüçay. Antalya’nın gözde plajları ise Kleopatra, Konyaaltı ve Lara plajları olarak verilebilir.

Antalya ve Havalimanı Arasında Ulaşım

Yolcu trafiğine göre Türkiye’nin üçüncü, Avrupa’nın on dördüncü en yoğun havalimanı olan Antalya Havalimanı, Antalya kent merkezinin 10 km. doğusunda bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan büyük ve modern havalimanı, şehir merkezine ulaşım imkânları açısından da yeterli bir hizmet sunmaktadır. Antalya Havalimanı – Antalya şehir merkezi (ya da Antalya’ya bağlı olan diğer turizm merkezleri) arasında kullanabileceğiniz ulaşım yolları şunlardır:

Otobüs
Havalimanından her yarım saatte bir kalkan 600 numaralı otobüs, şehir merkezini geçerek Antalya Otogarına ulaşmaktadır. Gece otobüs seferleri 01.15’te, 03.45’te, 06.00’da yapılmaktadır. Çift bilet tarifesinin uygulandığı bu seferler, yine de Antalya şehir merkezine ulaşmanın ekonomik bir yolu olarak gösterilebilirler. 800 numaralı otobüs ise 6:15’te başladığı seferlerini her iki saatte bir yapmaktadır. Limana giden bu seferlerde de çift bilet tarifesi uygulanmaktadır.

Havaş Otobüsleri
5M Migros AVM’den kalkan Havaş otobüsleri, yaklaşık 45 dakikalık bir yolculukla Antalya şehir merkezinde uygun bir yere ulaşmanızı sağlayacaklardır. Bu yolculuk için talep edilen ücret ise 10 TL’dir.

Minibüsler (Servisler)
Havaalanındaki duraklarından Antalya’nın çeşitli yerlerine (Aspendos, Alanya, Kemer, Side, Manavgat) servis hizmeti sunan minibüsler, Antalya tatiliniz sırasında kalacağınız bölgeye ulaşmak amacıyla kullanabileceğiniz alternatifler arasında bulunmaktadır.

Taksi
Antalya Havalimanına bağlı olarak çalışan taksi durağının hizmetlerinden Terminal 1, Terminal 2 ve iç hatlar bölümlerinde sürekli olarak yararlanabilirsiniz. Havalimanında taksi ücretleri hakkında bilgi alma olanağınız da bulunmaktadır.

Tramvay
2016 yılından itibaren Terminal 1 ve iç hatlar önüne kadar uzatılan ve hizmet vermeye başlayan Tramvay hattı, şehrin önemli noktalarına kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlayabilir.

Araç Kiralama
Büyük ve modern bir havalimanı olan Antalya Havalimanı, dünyanın ve Türkiye’nin önemli araç kiralama şirketlerinin ofislerinin bulunduğu bir havaalanıdır. Antalya’da uzun süre kalmayı ve şehrin farklı güzelliklerini araçla ziyaret etmeyi planlıyorsanız, araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Antalya şehir merkezinden Alanya yolunu takip ederek Antalya havalimanına ya da ters yönde hareket etmek şartıyla Antalya havalimanından Antalya kent merkezine ulaşabilirsiniz.
Bakınız Uçak Bileti