Barselona uçak bileti | hotelfinder.com.tr
hotelfinder
Hotel Finder
TÜRSAB'a kayıtlı A grubu seyahat acentesiyiz. Amacımız, teknolojilerimizi kullanarak ürünleri bulmak ve hizmetinize sunmaktır.
hotel
Türkiye’de 10 bin, Dünya'da 200 bin oteli en uygun fiyatları bularak, tek harf ile ulaşabilmenizi sağlıyoruz. %100 güvenli alışveriş hizmeti sunuyoruz.
air
Dünya’da yüzlerce havayolunun seçeneklerini, yurtiçi uçuşlarda tüm havayollarını aynı şemsiye altında sunuyoruz.

Barselona uçak biletiBu sayfa uygun uçak bileti ile ilgildir. Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:

Barselona ucuz uçak bileti

, uçak bileti fiyatları, uçak bileti sorgula, uçak bileti bul, promosyon uçak bileti, erken rezervasyon uçak bileti, son dakika Barselona uçak bileti

bcn Barselona
Barcelona Airport Barcelona Ispanya

Barcelona Hakkında

İspanya’nın ikinci büyük şehri durumunda bulunan Barcelona, aynı zamanda İspanya’da yılın her vaktinde turist ağırlayan önemli bir turizm merkezi olarak tanıtılabilir. İspanya’da bulunan İber Yarımadası’nda yer alan Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti olan Barcelona, Avrupa Birliği sınırları içinde bulunan en büyük altıncı metropoliten alandır.

Barcelona kenti, kendine özgü yapısı ve kültürü ile dikkat çekmeyi fazlasıyla hak eden bir şehirdir. Katalan mimar Antoni Gaudi’nin başını çektiği modernizm akımının etkisinde 1800’lerin sonlarında ve 1900’lü yılların başlarında planlanan ve inşa edilen binaları, ızgara planlı modern ve düzenli bölümü büyük ilgi çekmektedir. Yaygın dilin Katalanca olduğu kentin sıcakkanlı ve modern insanları, düzenli ve modern şekilde inşa edilen Barcelona’nın İspanya’daki diğer kentlerden çok daha başka bir havaya bürünmesini sağlıyor.

Barcelona’da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Tipik bir Akdeniz şehri görünümünde olan Barcelona, tarihinin zenginliği ve kendisine has kültürü ile birlikte değerlendirildiğinde çok sayıda gezilecek ve görülecek yeri olan bir şehir. Modernizm akımının etkisinde kalarak yüz yıldan daha uzun süre önce planlı bir şekilde gelişmeye başlayan Barcelona, büyük ve modern parkları, bahçeleri, caddeleri, modern mimari yapıları ve gotik yapıları bir arada sunmayı başarıyor.

Kentin en eski yerleşim alanı olan Monte Taber, bazı sokaklarında hala Roma döneminden kalan kalıntıları sergiliyor. Eski kentin ortasında kalan Barcelona Katedrali de yapımına 13. Yüzyılın sonunda başlanan ve son halini 15. Yüzyılın sonlarında alan ilgi çekici bir eser. Palacio Real Mayor ve Aragon krallık arşivinin korunduğu 16. yüzyıl sarayı da kentteki dikkat çeken tarihi eserler/binalar arasında bulunuyorlar. Akdeniz’in en önemli limanlarından birisi olan Barcelona Limanından çıkan yollardan birisini izleyerek ulaşabildiğiniz 65 m'lik Kristof Kolomb Anıtı, 14. yüzyıl tersanesi Reales Atarazanas (günümüzde deniz müzesi), Plaza de San Jaime'de inşa edilen Kongre Sarayı ve gotik Belediye Meclisi Binası, şehri ziyaret eden turistlerin büyük ilgi gösterdikleri yapılar arasında bulunuyorlar.

Mimar Antoni Gaudi’nin inşa ettiği 'Bitmeyen Kilise' olarak tanınan La Sagrada Familia (Kutsal Aile) bazilikası ve La Pedrera (Taş Ocağı) lakabıyla tanınan Casa Milà, kentin 1900’lü yıllardan kalma benzersiz yapılarının en iyi örnekleri olarak gösterilebilirler. Bu eserler sanatçının Unesco tarafından Dünya Mirası listesine dâhil edilen eserleri arasında bulunuyor.

1992 Yaz Olimpiyatlarına ve 1982 Fifa Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan şehir, 1899 yılında kurulmuş olan ve dünyanın en zengin ikinci futbol kulübü durumunda bulunan FC Barcelona’yı ağırlayan bir kent olması yönüyle de dikkat çekiyor. Spor meraklıları 100 bin kişilik kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük stadyumu olan Camp Nou Stadını ve 1992 Yaz Olimpiyatları’nın düzenlendiği Estadi Olímpic Lluís Companys stadyumunu da gezi planlarına dâhil edebilirler.

Katalanlara özgü Sardana dansı, Flemenko dansı ve Boğa güreşi ise Barcelona halkının ve İspanya’nın önemli gelenekleri arasında bulunuyor. Barcelona güneşinden faydalanırken bu etkinlikleri izleme ve eşlik etme şansını da bulabilirsiniz.

Barcelona ve Havalimanı Arasında Ulaşım

Barcelona Uluslararası Havalimanı (Barcelona El Prat Havalimanı olarak da bilinir), yıllık yaklaşık 40 milyon kişilik yolcu hareketliliği ile İspanya’nın en önemli havalimanlarından birisi konumunda bulunuyor.

Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları’nın direkt seferler düzenlediği Barcelona Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 15 km. mesafede bulunuyor. Direkt seferlerin (İstanbul-Barcelona) 3 saat 45 dakika sürdüğü havaalanına diğer havayolu şirketlerinin sunduğu aktarmalı uçak biletleri sayesinde de ulaşılabiliyor.

Turizm açısından büyük önem taşıyan havalimanına farklı ulaşım yöntemleriyle çok kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Bu ulaşım yöntemleri arasında taksi, otobüs, raylı sistem, araç kiralama gibi çeşitli yöntemler bulunuyor.

Taksi
Her terminal çıkışında bulunan taksilerle Barcelona kent merkezine ulaşabilirsiniz. Ama şehir merkezine yapılan bu yolculuğun ücreti binilen taksinin kapasitesine göre 60-80 Euro arasında değişiyor yani oldukça pahalı bir yöntem.

Araç Kiralama
Havalimanında bulunan dünyanın önde gelen araç kiralama şirketlerinin ofislerinden günlüğü 15-20 Euro gibi fiyatlarla kiralayabileceğiniz araçlar, kent merkezine ulaşmak ve şehri gezmek amacıyla yararlanabileceğiniz uygun fiyatlı bir seçenek olarak görünüyor.

Havalimanından kuzey yönünde Castelldefels caddesinden De la granvia L’Hospitalet caddesine çıkmanız gerekiyor. Bu cadde ilerleyen bölümlerde Gran Via De Les Corts Catalanas adını alıyor ve şehir merkezine, Barcelona şehrinin daha önce de bahsettiğimiz ızgara planlı bölümüne ulaşıyor.

Otobüs
Barselona Metropolitan Yönetimi’nin koordine ettiği otobüsler, 40 dakika ile 1 saat arasında süren bir yolculuktan sonra havalimanından şehir merkezine ulaşmanızı sağlayabilirler. Terminal 1’den A1 olarak numaralandırılan otobüse, Terminal 2’den ise A2 olarak numaralandırılan otobüse bindiğinizde; şehir merkezindeki Catalunya meydanı gibi önemli alanlara ulaşabiliyorsunuz. Bu ekspres hatların dışında 46 numaralı otobüs (birçok durakta duruyor) ve gece yarısından sonra N16 ve N17 hat numarası taşıyan otobüsler de Barcelona kent merkezine ulaşmanızı sağlayacaklardır.

Raylı Sistem
Havalimanından hareket eden ve R2 adlı hatta (Barcelona kent merkezi ile ülkenin önemli noktalarını birbirlerine bağlayan hat) ulaştıran trenler, çeşitli aktarmalarla şehrin Eski Şehir, Barceloneta Beach, Barrio Gotico ve El Raval gibi önemli noktalarına ulaşmanızı sağlıyor.

Eski şehir çevresine ulaşmak için havalimanına yarım saatin biraz üzerindeki mesafede yer alan Barcelona Sants istasyonuna gitmeniz gerekiyor. L3 metro hattına aktarma yaparak ulaşabileceğiniz Catalunya istasyonu (7 durak sonra), Eski Şehir’e en yakın istasyon olmasının yanı sıra şehrin her yönüne giden metro hatlarının da kesişim noktası durumunda bulunuyor.
Bakınız Uçak Bileti