loading

Barselona Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Barselona uçak bileti

ile ilgilidir.


Barcelona Hakkında

İspanya’nın ikinci büyük şehri durumunda bulunan Barcelona, aynı zamanda İspanya’da yılın her vaktinde turist ağırlayan önemli bir turizm merkezi olarak tanıtılabilir. İspanya’da bulunan İber Yarımadası’nda yer alan Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti olan Barcelona, Avrupa Birliği sınırları içinde bulunan en büyük altıncı metropoliten alandır.

Barcelona kenti, kendine özgü yapısı ve kültürü ile dikkat çekmeyi fazlasıyla hak eden bir şehirdir. Katalan mimar Antoni Gaudi’nin başını çektiği modernizm akımının etkisinde 1800’lerin sonlarında ve 1900’lü yılların başlarında planlanan ve inşa edilen binaları, ızgara planlı modern ve düzenli bölümü büyük ilgi çekmektedir. Yaygın dilin Katalanca olduğu kentin sıcakkanlı ve modern insanları, düzenli ve modern şekilde inşa edilen Barcelona’nın İspanya’daki diğer kentlerden çok daha başka bir havaya bürünmesini sağlıyor.

Barcelona’da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Tipik bir Akdeniz şehri görünümünde olan Barcelona, tarihinin zenginliği ve kendisine has kültürü ile birlikte değerlendirildiğinde çok sayıda gezilecek ve görülecek yeri olan bir şehir. Modernizm akımının etkisinde kalarak yüz yıldan daha uzun süre önce planlı bir şekilde gelişmeye başlayan Barcelona, büyük ve modern parkları, bahçeleri, caddeleri, modern mimari yapıları ve gotik yapıları bir arada sunmayı başarıyor.

Kentin en eski yerleşim alanı olan Monte Taber, bazı sokaklarında hala Roma döneminden kalan kalıntıları sergiliyor. Eski kentin ortasında kalan Barcelona Katedrali de yapımına 13. Yüzyılın sonunda başlanan ve son halini 15. Yüzyılın sonlarında alan ilgi çekici bir eser. Palacio Real Mayor ve Aragon krallık arşivinin korunduğu 16. yüzyıl sarayı da kentteki dikkat çeken tarihi eserler/binalar arasında bulunuyorlar. Akdeniz’in en önemli limanlarından birisi olan Barcelona Limanından çıkan yollardan birisini izleyerek ulaşabildiğiniz 65 m'lik Kristof Kolomb Anıtı, 14. yüzyıl tersanesi Reales Atarazanas (günümüzde deniz müzesi), Plaza de San Jaime'de inşa edilen Kongre Sarayı ve gotik Belediye Meclisi Binası, şehri ziyaret eden turistlerin büyük ilgi gösterdikleri yapılar arasında bulunuyorlar.

Mimar Antoni Gaudi’nin inşa ettiği 'Bitmeyen Kilise' olarak tanınan La Sagrada Familia (Kutsal Aile) bazilikası ve La Pedrera (Taş Ocağı) lakabıyla tanınan Casa Milà, kentin 1900’lü yıllardan kalma benzersiz yapılarının en iyi örnekleri olarak gösterilebilirler. Bu eserler sanatçının Unesco tarafından Dünya Mirası listesine dâhil edilen eserleri arasında bulunuyor.

1992 Yaz Olimpiyatlarına ve 1982 Fifa Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan şehir, 1899 yılında kurulmuş olan ve dünyanın en zengin ikinci futbol kulübü durumunda bulunan FC Barcelona’yı ağırlayan bir kent olması yönüyle de dikkat çekiyor. Spor meraklıları 100 bin kişilik kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük stadyumu olan Camp Nou Stadını ve 1992 Yaz Olimpiyatları’nın düzenlendiği Estadi Olímpic Lluís Companys stadyumunu da gezi planlarına dâhil edebilirler.

Katalanlara özgü Sardana dansı, Flemenko dansı ve Boğa güreşi ise Barcelona halkının ve İspanya’nın önemli gelenekleri arasında bulunuyor. Barcelona güneşinden faydalanırken bu etkinlikleri izleme ve eşlik etme şansını da bulabilirsiniz.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Barselona uçak bileti ara,

uygun Barselona uçak bileti

ve

Barselona promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: H2osxeh - GbskRyo - 54.85.57.0