loading

Bodrum Barselona Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Bodrum Barselona uçak bileti

ile ilgilidir.


Barcelona ve Havalimanı Arasında Ulaşım

Barcelona Uluslararası Havalimanı (Barcelona El Prat Havalimanı olarak da bilinir), yıllık yaklaşık 40 milyon kişilik yolcu hareketliliği ile İspanya’nın en önemli havalimanlarından birisi konumunda bulunuyor.

Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları’nın direkt seferler düzenlediği Barcelona Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 15 km. mesafede bulunuyor. Direkt seferlerin (İstanbul-Barcelona) 3 saat 45 dakika sürdüğü havaalanına diğer havayolu şirketlerinin sunduğu aktarmalı uçak biletleri sayesinde de ulaşılabiliyor.

Turizm açısından büyük önem taşıyan havalimanına farklı ulaşım yöntemleriyle çok kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Bu ulaşım yöntemleri arasında taksi, otobüs, raylı sistem, araç kiralama gibi çeşitli yöntemler bulunuyor.

Taksi
Her terminal çıkışında bulunan taksilerle Barcelona kent merkezine ulaşabilirsiniz. Ama şehir merkezine yapılan bu yolculuğun ücreti binilen taksinin kapasitesine göre 60-80 Euro arasında değişiyor yani oldukça pahalı bir yöntem.

Araç Kiralama
Havalimanında bulunan dünyanın önde gelen araç kiralama şirketlerinin ofislerinden günlüğü 15-20 Euro gibi fiyatlarla kiralayabileceğiniz araçlar, kent merkezine ulaşmak ve şehri gezmek amacıyla yararlanabileceğiniz uygun fiyatlı bir seçenek olarak görünüyor.

Havalimanından kuzey yönünde Castelldefels caddesinden De la granvia L’Hospitalet caddesine çıkmanız gerekiyor. Bu cadde ilerleyen bölümlerde Gran Via De Les Corts Catalanas adını alıyor ve şehir merkezine, Barcelona şehrinin daha önce de bahsettiğimiz ızgara planlı bölümüne ulaşıyor.

Otobüs
Barselona Metropolitan Yönetimi’nin koordine ettiği otobüsler, 40 dakika ile 1 saat arasında süren bir yolculuktan sonra havalimanından şehir merkezine ulaşmanızı sağlayabilirler. Terminal 1’den A1 olarak numaralandırılan otobüse, Terminal 2’den ise A2 olarak numaralandırılan otobüse bindiğinizde; şehir merkezindeki Catalunya meydanı gibi önemli alanlara ulaşabiliyorsunuz. Bu ekspres hatların dışında 46 numaralı otobüs (birçok durakta duruyor) ve gece yarısından sonra N16 ve N17 hat numarası taşıyan otobüsler de Barcelona kent merkezine ulaşmanızı sağlayacaklardır.

Raylı Sistem
Havalimanından hareket eden ve R2 adlı hatta (Barcelona kent merkezi ile ülkenin önemli noktalarını birbirlerine bağlayan hat) ulaştıran trenler, çeşitli aktarmalarla şehrin Eski Şehir, Barceloneta Beach, Barrio Gotico ve El Raval gibi önemli noktalarına ulaşmanızı sağlıyor.

Eski şehir çevresine ulaşmak için havalimanına yarım saatin biraz üzerindeki mesafede yer alan Barcelona Sants istasyonuna gitmeniz gerekiyor. L3 metro hattına aktarma yaparak ulaşabileceğiniz Catalunya istasyonu (7 durak sonra), Eski Şehir’e en yakın istasyon olmasının yanı sıra şehrin her yönüne giden metro hatlarının da kesişim noktası durumunda bulunuyor.
Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Bodrum Barselona uçak bileti ara,

uygun Bodrum Barselona uçak bileti

ve

Bodrum Barselona promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: sULS7LB - GnyRRcE - 44.221.73.157