loading

Bodrum Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Bodrum uçak bileti

ile ilgilidir.


Bodrum Hakkında

Muğla iline bağlı olan Bodrum, tarihi eserleri, doğal güzellikleri ve ünlü beyaz evleri ile dikkat çekmeyi başaran önemli bir turizm merkezidir. Ege ve Akdeniz iklimini birleştiren şehir, 110 km mesafede bulunan Muğla’nın yanı sıra, Didim, Datça ve Dalyan’a (feribot ve deniz seferleriyle) kolaylıkla ulaşılabilen bir mevkide bulunmaktadır. Birçok filmin çekildiği, filmlere konu olan aşkların geçtiği yer olan Bodrum, doğal güzellikleri ve tarihi eserleriyle tatmin edici bir tatil yapmanızı sağlayacaktır.

Bodrum; Turgutreis Günbatımı Plajı, Bitez, Aspat Koyu, Bodrum Karaada, Karaincir, Yalıkavak, Bağla koyu, Gümüşlük ve Güvercinlik gibi doyumsuz güzelliklere sahip olan plajları ve koylarıyla ünlüdür. Ama Bodrum’u benzersiz kılan en önemli özelliğinin kendisine özgü beyaz evleri olduğu söylenebilir. Taştan inşa edilmiş olan ve Kule tipi evler, sakız tipi evler ve Musandıralı tipi evler olarak sınıflandırılan beyaz evler, Bodrum’u ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken yerler arasında bulunmaktadırlar.

Bodrum’un gezilecek ve görülecek yerleri arasında ise Bodrum Kalesi’nin öne çıktığı söylenebilir. Bodrum Sualtı Müzesi, Halikarnos Mozolesi Mindos Kapısı, , Pedasa Antik Kenti ve Bodrum Antik Tiyatrosu kentin öne çıkan tarihi ve turistik yerleri arasında bulunurlar. İlçeye dikkat çekilmesini sağlayan ve ilçeyle bütünleşen Zeki Müren anısına yapılan Zeki Müren Sanat Müzesi de kentin ziyaretçilerinin uğramayı tercih ettikleri noktalardan birisidir.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Bodrum uçak bileti ara,

uygun Bodrum uçak bileti

ve

Bodrum promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: UzQg1UZ - 6yoZMyD - 3.232.133.141