loading

Dalaman İzmir Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Dalaman İzmir uçak bileti

ile ilgilidir.


İzmir ve Havalimanı Arasında Ulaşım

Adnan Menderes Havalimanı, İzmir’e hizmet veren uluslararası havalimanının ismidir. Gaziemir ilçe sınırları içinde bulunan havalimanı, İzmir şehir merkezinin 14 km. güneyinde bulunmaktadır. Kargo trafiği açısından Türkiye’nin üçüncü sıradaki havalimanı olan Adnan Menderes Havalimanı, yolcu trafiğine göre değerlendirildiğinde ülkenin en çok işleyen üçüncü havalimanıdır. Şehir merkezine oldukça yakın bir mesafede bulunan havalimanı, yolcuların kent merkezine kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayan farklı ulaşım imkânları ile donatılmıştır. Aşağıda tanıtılan ulaşım seçenekleri arasından size uygun olanı seçmeniz ve (gerekliyse) ön hazırlık yapmanız mümkündür.

Otobüs
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından tahsis edilmiş olan 200, 202 ve 204 numaralı otobüsler, 24 saat boyunca Havalimanına ulaşımı sağlamaktadırlar. Yaklaşık 1 saatlik aralıklarla havalimanından hareket eden otobüsler; 5,72 TL ücret karşılığında şehrin önemli noktalarına ulaşılmasını sağlamaktadırlar. Otobüslerin ücret tarifeleri ve hareket saatleri hakkındaki en güncel bilgileri ilgili kurumun web sitesinden ya da havalimanındaki imkânlardan faydalanarak alabilirsiniz. 200 numaralı otobüs hattı Adnan Menderes Havalimanı-Mavişehir Aktarma Merkezi (İZBAN metro istasyonu) arasında, 202 numaralı hat Adnan Menderes Havalimanı-Alsancak Cumhuriyet Meydanı arasında, 204 numaralı hat Adnan Menderes Havalimanı-İZOTAŞ (Bornova-metro-otogar) arasında çalışmaktadır.

Havaş Otobüsleri
Adnan Menderes Havalimanı’ndan kalkan Havaş Otobüsleri, İzmir’de Çeşme, Alsancak, Karşıyaka, Konak gibi bölgelerin yanı sıra Kuşadası, Söke, Aydın, Manisa gibi yerleşim yerlerine de yolcu taşımaktadırlar. İzmir merkezine yapılan yolculuklar 60 dakika civarında sürmektedir. Bu yolculuk için talep edilen biler ücreti ise 11 TL’dir. Ulaşmak istediğiniz noktaya göre değişebilen otobüs hareket saatlerini havalimanında ya da Havaş’a ait olan web sitesine girerek öğrenebilirsiniz.

İZBAN (Banliyö tren sistemi)
Egeray olarak da anılan İZBAN (banliyö), Aliağa’dan başlayan ve Torbalı’da son bulan seferleri esnasında Adnan Menderes Havalimanından da geçmektedir. Havalimanından Alsancak ve Karşıyaka gibi semtlere ulaşmak için Aliağa yönünde hareket eden trenlere binmelisiniz. Havalimanından Aliağa yönüne giden tren seferleri 05:36-23:36 arasında yapılmaktadır. Bu trene binerek Hilal ve Halkapınar istasyonlarında inmeniz, metroya aktarma yapmanız mümkündür. İZBAN banliyö trenlerine havalimanından temin edebileceğiniz İzmirim Kart ile binebilirsiniz, nakit para kullanılmamaktadır. Tam bilet ücreti 2,86 TL olan İzmirim Kart, ilk kullanımı takip eden 90 dakika içinde tüm ulaşım araçlarına ücretsiz olarak binilmesini (2. Ve sonraki tüm binişlerde) sağlamaktadır.

Taksi
Terminalin yolcu çıkışları önünden binebileceğiniz taksiler, Adnan Menderes Havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşmanızı sağlayan ulaşım yöntemleri arasında yer almaktadırlar. Havalimanından Konak ya da Alsancak gibi semtlere ulaşmanızı sağlayan taksilerin talep ettikleri ücret 55-60 TL civarındadır.

Transfer Şirketleri
Telefonla arayarak ulaşabileceğiniz havaalanı transfer şirketleri, Adnan Menderes Havalimanından İzmir’in farklı noktalarına konforlu şekilde ulaşmanızı sağlayabilirler. Sizi havalimanından alan ve istediğiniz noktaya götüren transfer şirketlerinin hizmetleri ve ücretleri hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak istiyorsanız, uçak yolculuğunuzdan önce İzmir Adnan Menderes Havalimanında hizmet veren transfer şirketleriyle temasa geçmelisiniz.

Araç Kiralama
İzmir Adnan Menderes Havalimanının İç Hatlar ve Dış Hatlar bölümlerinde ofisleri bulunan çok sayıdaki araç kiralama şirketinin verdiği hizmetten faydalanmak da havalimanından İzmir kent merkezine ulaşmanın bir başka yoludur. Bu seçeneği kullanmaya karar verirseniz, Adnan Menderes Havalimanında hizmet veren araç kiralama şirketlerinin web sitelerini ziyaret ederek ya da telefonlarını arayarak araçlar ve ücretler hakkında bilgi almanız uygun olacaktır. Bu şekilde hareket ederek (teklifleri uygun bulursanız) rezervasyon yaptırmanız ve havalimanında herhangi bir sorunla karşılaşmadan kiraladığınız aracı teslim almanız mümkün olacaktır.
Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Dalaman İzmir uçak bileti ara,

uygun Dalaman İzmir uçak bileti

ve

Dalaman İzmir promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: nxfmdBe - Opwws6j - 3.233.242.204