Erzurum uçak bileti - Erzurum ucuz uçak bileti | hotelfinder.com.tr
hotelfinder
Hotel Finder
TÜRSAB'a kayıtlı A grubu seyahat acentesiyiz. Amacımız, teknolojilerimizi kullanarak ürünleri bulmak ve hizmetinize sunmaktır.
hotel
Türkiye’de 10 bin, Dünya'da 200 bin oteli en uygun fiyatları bularak, tek harf ile ulaşabilmenizi sağlıyoruz. %100 güvenli alışveriş hizmeti sunuyoruz.
air
Dünya’da yüzlerce havayolunun seçeneklerini, yurtiçi uçuşlarda tüm havayollarını aynı şemsiye altında sunuyoruz.

Erzurum uçak biletiBu sayfa uygun uçak bileti ile ilgildir. Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:

Erzurum ucuz uçak bileti

, uçak bileti fiyatları, uçak bileti sorgula, uçak bileti bul, promosyon uçak bileti, erken rezervasyon uçak bileti, son dakika Erzurum uçak bileti

erz Erzurum
Erzurum Airport Erzurum Turkiye

Erzurum Hakkında

Erzurum, Türkiye’nin en kalabalık 29. İli olup yaklaşık 800 bin kişi civarında olan nüfusa sahiptir. Çok eski dönemlerden, tarihin ilk çağlarından beri yerleşim yeri olarak kullanılan Erzurum, bu özelliğinin yanı sıra sahip olduğu kış turizmi olanakları nedeniyle de önemli bir turizm merkezi olarak gösterilebilir.

Erzurum’un kış turizminde öne çıkmasının nedeni, eteklerinde kurulu olduğu Palandöken Dağları’nın kayak severler açısından çok uygun bir ortam sunmasıdır. Palandöken Kayak Merkezi'nde Kasım-Aralık aylarında başlayan kayak mevsimi, Nisan-Mayıs aylarına kadar devam etmektedir. Yılın 6 ayını karlı geçiren Palandöken Dağları ve Palandöken Kayak Merkezi, günde toplam 32 bin kişinin kayak yapabileceği tesisleriyle her yıl çok sayıda turisti ağırlamaktadırlar. Normal koşullarda 2-3 metre kar yağışı alan ve yaklaşık 150 gün boyunca ‘toz kar’ üzerinde kayak yapılan Palandöken Kayak Tesisleri, kış olimpiyatlarının düzenlenebileceği bir tesis olarak gösterilmektedir.

Kış turizmi dışında Erzurum’un doğal güzellikleri nedeniyle de ziyaretçi çekmeyi başardığı söylenebilir. Narman Peribacaları, Nene Hatun Milli Parkı, Tortum Gölü, Tortum Şelalesi ve Çoruh Nehri gibi doğal güzellikler, Erzurum’u ziyaret eden kişilerin uğramayı tercih ettikleri yerler arasında bulunmaktadırlar.

Erzurum Kaplıcaları da şehre gelen kişilerin popüler durakları arasında yer alıyorlar. Pasinler Kaplıcası ve Erzurum Ilıca Kaplıcası gibi kaplıcalar, şehrin ziyaretçilerini şifalı suları ile ağırlıyorlar. Kaplıcalara ilgi yoğun olduğundan, özellikle bahar ve yaz ayları gibi dönemler için erken rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Tarih boyunca birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapan Erzurum, tarihi yapılar ve ören yerleri açısından değerlendirildiğinde de çok zengin bir kent olarak görünüyor. Şehirde bulunan çok sayıdaki tarihi yapı, ibadet mekânları ve ören yeri arasında Erzurum Kalesi, Erzurum Saat Kulesi (Tepsi Minare), Çifte Minareli Medrese, Çobandede Köprüsü, Üç Kümbetler, Rüstempaşa Bedesteni, Lalapaşa Camii, Öşvank Kilisesi, İbrahim Paşa Camii, Erzurum Ulu Camii, Erzurum Murat Paşa Camii, Derviş Ağa Camii, Cimcime Sultan Türbesi gibi yerler öne çıkıyor. Şehirde ilgi çekmeyi başaran müzeler ise Erzurum Arkeoloji Müzesi, Erzurum Atatürk Evi, Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi (Yakutiye Medresesi) olarak sıralanabilirler.

Erzurum ve Havalimanı Arasında Ulaşım

Erzurum Havalimanı, Devlet Hava Meydanları İletmesinde olan sivil bir havaalanıdır. Erzurum havalimanı, belediye otobüsü, taksi ve araç kiralama yöntemleriyle şehir merkezine ulaşmanızı sağlayan bir işletmedir.

Otobüs
Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından uçak saatlerine göre düzenlenen otobüs seferleri, 4 TL ücretiyle oldukça ekonomik bir ulaşım seçeneği olarak gösterilebilir.

Taksi
Erzurum Havalimanı, yolcu çıkışları önünde 24 saat hizmet vermeye hazır olarak bekleyen taksiler aracılığıyla da şehir merkezine ulaşabileceğiniz bir havaalanıdır. Günün 24 saati aynı ücret tarifesine dayanarak yolcu taşımaktadırlar. Ücret tarifesiyle ilgili bilgileri ücret panolarından alabilir, Erzurum’da ulaşmak istediğiniz yer (yaklaşık km uzaklığına göre) göz önüne alındığında tahmini ücret hakkındaki bilgiyi ise taksi şoförleri vereceklerdir.

Araç Kiralama
Hemen her havaalanında bulunan ve şehir merkezine ulaşım seçenekleri arasında bulunan araç kiralama, Erzurum Havalimanı için de Erzurum kent merkezine ulaşma seçenekleri arasında yer alıyor. Erzurum Havalimanında bulunan Avis, BUDGET, Evis, Sude Rent a Car gibi araç kiralama firmalarını telefonla arayarak ya da web sitelerini ziyaret ederek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.
Bakınız Uçak Bileti