loading

Erzurum Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Erzurum uçak bileti

ile ilgilidir.


Erzurum Hakkında

Erzurum, Türkiye’nin en kalabalık 29. İli olup yaklaşık 800 bin kişi civarında olan nüfusa sahiptir. Çok eski dönemlerden, tarihin ilk çağlarından beri yerleşim yeri olarak kullanılan Erzurum, bu özelliğinin yanı sıra sahip olduğu kış turizmi olanakları nedeniyle de önemli bir turizm merkezi olarak gösterilebilir.

Erzurum’un kış turizminde öne çıkmasının nedeni, eteklerinde kurulu olduğu Palandöken Dağları’nın kayak severler açısından çok uygun bir ortam sunmasıdır. Palandöken Kayak Merkezi'nde Kasım-Aralık aylarında başlayan kayak mevsimi, Nisan-Mayıs aylarına kadar devam etmektedir. Yılın 6 ayını karlı geçiren Palandöken Dağları ve Palandöken Kayak Merkezi, günde toplam 32 bin kişinin kayak yapabileceği tesisleriyle her yıl çok sayıda turisti ağırlamaktadırlar. Normal koşullarda 2-3 metre kar yağışı alan ve yaklaşık 150 gün boyunca ‘toz kar’ üzerinde kayak yapılan Palandöken Kayak Tesisleri, kış olimpiyatlarının düzenlenebileceği bir tesis olarak gösterilmektedir.

Kış turizmi dışında Erzurum’un doğal güzellikleri nedeniyle de ziyaretçi çekmeyi başardığı söylenebilir. Narman Peribacaları, Nene Hatun Milli Parkı, Tortum Gölü, Tortum Şelalesi ve Çoruh Nehri gibi doğal güzellikler, Erzurum’u ziyaret eden kişilerin uğramayı tercih ettikleri yerler arasında bulunmaktadırlar.

Erzurum Kaplıcaları da şehre gelen kişilerin popüler durakları arasında yer alıyorlar. Pasinler Kaplıcası ve Erzurum Ilıca Kaplıcası gibi kaplıcalar, şehrin ziyaretçilerini şifalı suları ile ağırlıyorlar. Kaplıcalara ilgi yoğun olduğundan, özellikle bahar ve yaz ayları gibi dönemler için erken rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Tarih boyunca birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapan Erzurum, tarihi yapılar ve ören yerleri açısından değerlendirildiğinde de çok zengin bir kent olarak görünüyor. Şehirde bulunan çok sayıdaki tarihi yapı, ibadet mekânları ve ören yeri arasında Erzurum Kalesi, Erzurum Saat Kulesi (Tepsi Minare), Çifte Minareli Medrese, Çobandede Köprüsü, Üç Kümbetler, Rüstempaşa Bedesteni, Lalapaşa Camii, Öşvank Kilisesi, İbrahim Paşa Camii, Erzurum Ulu Camii, Erzurum Murat Paşa Camii, Derviş Ağa Camii, Cimcime Sultan Türbesi gibi yerler öne çıkıyor. Şehirde ilgi çekmeyi başaran müzeler ise Erzurum Arkeoloji Müzesi, Erzurum Atatürk Evi, Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi (Yakutiye Medresesi) olarak sıralanabilirler.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Erzurum uçak bileti ara,

uygun Erzurum uçak bileti

ve

Erzurum promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: LAMluyH - z73QQvR - 3.233.242.204