loading

Gaziantep Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Gaziantep uçak bileti

ile ilgilidir.


Gaziantep Hakkında

Türkiye’nin en kalabalık illeri arasında sekizinci sırada yer almakta olan Gaziantep, 2016 yılı itibari ile yaklaşık olarak 2 milyona yakın bir nüfusa sahiptir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Gaziantep, bu bölgedeki iller arasında sanayisi ve gelişmişlik düzeyi açısından en önemli olan şehir konumunda bulunmaktadır. Ayrıca ülkemizin ticaret ve sanayisinde de son derece büyük bir öneme sahip olan Gaziantep; bulunduğu konum ve liman şehirlerine yakın olması nedeni ile de ticaret alanında öne çıkmaktadır. Genel olarak şehir Şehitkamil ve Şahinbey ilçeleri olarak ikiye ayrılmıştır. Oldukça eski bir tarihe sahip olan Gaziantep günümüz dünyasında hala yaşanabilen en eski kentler arasında da ilk sıralarda yer almaktadır. Bu kadar eski bir tarihe sahip olması ayrıca kentin çok sayıda turist çekmesinde de büyük bir rol oynamaktadır. Özellikle Gaziantep’in adeta simgesi haline gelen Gaziantep Kalesi, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Gaziantep Platosu üstüne inşa edilmiş olan bu kent içerisinde birçok pınar barındırmaktadır.

Genel olarak sıcak bir havanın hâkim olduğu Gaziantep'te Akdeniz ve Karasal iklim beraber olarak görülmektedir. Yaz ve ilkbahar aylarında oldukça yüksek olan sıcaklıklar, kış aylarında da oldukça düşmektedir.

Liman şehirlerine çok yakın bir konumda bulunması sebebi ile Gaziantep, ülkemizin en zengin ulaşım olanaklarına sahip olan illeri arasında yer almaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ili olmasına bağlı olarak tarım, hayvancılık, enerji kaynakları ve sanayi sektörlerinde insanlar geçimini sağlamaktadır.

Mutfağı, el sanatları, gelenek ve görenekleri ile de dikkat çeken Gaziantep ilinde yaklaşık olarak 550 yemek çeşidi bulunmaktadır. Beyti, cağırtlak ve soğan kebabı başta olmak üzere onlarca farklı kebap seçeneği bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bölgeye özgü danteller, örgü işleri, kilimleri ve bakır ürünleri de son derece meşhurdur.

Oldukça eski bir tarihe sahip olması ile Gaziantep’te birçok turistik yer de bulunmaktadır. Gaziantep Kalesi, Şire Han, Bakırcılar Çarşısı, Şirvan Camii, Kurtuluş Camii, Medusa Cam Müzesi, Aziz Bedros Kilisesi ve Şahinbey Savaş müzesi kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Gaziantep uçak bileti ara,

uygun Gaziantep uçak bileti

ve

Gaziantep promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: rgAa0pr - 5G59vWl - 34.229.126.29