loading

Helsinki Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Helsinki uçak bileti

ile ilgilidir.


Helsinki Hakkında

Helsinki, Finlandiya’nın en büyük şehri ve başkenti olan bir kenttir. 2016 yılı verişlerine göre şehrin merkezi 642,045 kişilik nüfusa sahipken, Büyük Helsinki olarak adlandırılan metropol alanın (Helsinki ve çevresinin) nüfusu yaklaşık olarak 1,47 milyon kişidir.

1550 yılında İsveç Kralı I. Gustav tarafından bir ticaret kenti olması için kurulan Helsinki, 1970’lerde hızlı bir şekilde kentleşen Finlandiya’ya ayak uydurdu. Nüfusunu 3’e katlayan Helsinki, günümüzde 130’dan fazla ulusa mensup olan insanların yaşadıkları bir kent haline geldi. Helsinki’nin resmi dilleri İsveççe ve Fince olsa da; Rusya, Estonya, İsveç, Somali, Sırbistan, Çin, Irak ve Almanya vatandaşlarının ağırlıkta olduğu önemli miktardaki yabancı uyruklu kişiyi de ağırlamaktadır.

Böyle bir nüfus yapısına sahip olan kent, sahip olduğu çok sayıdaki müzeler, sergi sarayları, galeriler ve sahneler ile önemli bir kültür şehri olduğunu da göstermektedir. Eğlence yerleri açısından da oldukça zengin olan kentte karşılaşacağınız tek sorun 24 yaş altında bulunmak olabilir. Çünkü bazı mekânlarda 24 yaş sınırı uygulaması yapıldığını görebilir ve bu yaşın altında bulunuyorsanız mekânı terk etmeniz gerekebilir.

Helsinki’de gezebileceğiniz ve görebileceğiniz yerlerin bazı örnekleri ise şunlar olabilir: Senato Meydanı, Suomenlinna Adası, Uspenski Katedrali, Temppeliaukio Kilisesi, Kiasma Müzesi, Ateneum Sanat Müzesi, Kallio Bölgesi, Design District Helsinki, Helsinki Üniversitesi Kütüphanesi, Kamppi Chapel of Silence, Helsinki Art Museum, Design Museum, Sibelius Park ve Sibelius Anıtı, Kamppi Metrosu.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Helsinki uçak bileti ara,

uygun Helsinki uçak bileti

ve

Helsinki promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: EbWi7u8 - VMyVIHO - 34.207.82.217