loading

İstanbul Ankara Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz İstanbul Ankara uçak bileti

ile ilgilidir.


Ankara ve Havalimanı Arasında Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı, şehir merkezinin 28 kilometre kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içerisinde kalan uluslararası havalimanıdır. Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından 2009 yılında ‘5-10 milyon yolcu’ kategorisinde en iyi havaalanı seçilmiştir. Bu unvana sahip olan havalimanı ile Ankara merkez arasındaki ulaşım ise farklı yöntemlerle sağlanmaktadır.
Otobüs
BelkoAir Ankara Büyükşehir Belediye Otobüsü servisleri, Esenboğa Havalimanı ile Ankara Otogar arasındaki güzergâhta hizmet vermektedirler. Havalimanı iç hatlar ve dış hatlar geliş katı çıkış kapısı önünde biniş noktası bulunan otobüsler, 80 dakika kadar süren güzergâhta Kızılay, Tren Garı, Atatürk Kültür Merkezi gibi önemli noktalara uğramaktadırlar. Otobüslerin bilet ücreti ise 11 TL olarak belirlenmiştir.

Havaş Otobüsleri
Havaş otobüsleri, ( Ankara Esenboğa Havalimanı, Özal Bulvarı, Pursaklar, Çevreyolu, Batıkent Kavşağı, 75.Yıl Hipodromu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Şaşmaz Kavşağı, Şaşmaz Bulvarı, Sakıp Sabancı Bulvarı, AŞTİ Otogar) güzergâhını kullanarak havalimanı ile Ankara şehir merkezi arasında ulaşım sağlamaktadırlar. Esenboğa Havalimanına inen tüm uçakların inişlerinden 25 dakika sonra havalimanından hareket eden otobüsler, ortalama 50 dakikalık bir yolculuk sonrasında Ankara Otogarına (AŞTİ) ulaşmaktadırlar. Havaş otobüslerine İç Hatlar Geliş ve Dış hatlar Geliş Terminalleri önünden binilebilir. Yolculuk ücreti 11 TL olarak alınmaktadır.

Taksi
Ankara Esenboğa Havalimanı'nda 24 saat hizmet veren taksilere İç Hatlar ve Dış Hatlar Terminallerinin yolcu çıkış bölümlerinin önünden binebilirsiniz. ANKARA Esenboğa Havalimanı taksilerinde günün 24 saati aynı tarife uygulanmakta olup, bu tarife ile ilgili bilgileri havalimanında bulunan Taksi Ücretleri Panolarından alabilirsiniz. Bu tarifeye göre Havalimanı-Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ) arası taksi ücreti 110-120 TL civarında tutmaktadır. Havalimanından Kızılay veya Ulus’a yapılan yolculuklar ise 100 TL civarında ücretlendirilmektedir.

Araç Kiralama
Ankara Esenboğa Havalimanı'nda İç Hatlar Terminali gelen yolcu salonunda ve Dış Hatlar gelen yolcu salonunda bulunan araç kiralama şirketlerinin ofislerinden araç kiralayarak Anlara ziyaretinize başlayabilirsiniz. Araç kiralama hizmetinde herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmak istemiyorsanız, uçak yolculuğunuzdan önce araç kiralama şirketini arayarak ya da web sitelerini ziyaret ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Havalimanı Transfer Hizmetleri (Shuttle)
Havaalanı Transfer (Shuttle) firmaları, sizi Ankara Esenboğa Havalimanından alarak, şehirde talep ettiğiniz herhangi bir noktaya ulaştıracak biçimde hizmet veriyorlar. Konforlu araçlarla ve uygun fiyatlarla hizmet veren Transfer Firmalarının hizmetlerinden faydalanmak için, bu firmaların telefon numaralarını ya da web adreslerini kullanarak bağlantı kurabilirsiniz. Bu şekilde rezervasyon yaptırdığınızda, Ankara Esenboğa Havalimanına indiğiniz vakit aracınızın sizi beklediğini görebilirsiniz.
Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
İstanbul Ankara uçak bileti ara,

uygun İstanbul Ankara uçak bileti

ve

İstanbul Ankara promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: MIEPzBe - oopS6Pv - 44.221.73.157