İstanbul Ankara uçak bileti | hotelfinder.com.tr
hotelfinder
Hotel Finder
TÜRSAB'a kayıtlı A grubu seyahat acentesiyiz. Amacımız, teknolojilerimizi kullanarak ürünleri bulmak ve hizmetinize sunmaktır.
hotel
Türkiye’de 10 bin, Dünya'da 200 bin oteli en uygun fiyatları bularak, tek harf ile ulaşabilmenizi sağlıyoruz. %100 güvenli alışveriş hizmeti sunuyoruz.
air
Dünya’da yüzlerce havayolunun seçeneklerini, yurtiçi uçuşlarda tüm havayollarını aynı şemsiye altında sunuyoruz.

İstanbul Ankara uçak biletiBu sayfa uygun uçak bileti ile ilgildir. Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:

İstanbul Ankara ucuz uçak bileti

, uçak bileti fiyatları, uçak bileti sorgula, uçak bileti bul, promosyon uçak bileti, erken rezervasyon uçak bileti, son dakika İstanbul Ankara uçak bileti

ist esb İstanbul Ankara
İstanbul Ataturk Airport İstanbul Turkiye
Esenboga Airport Ankara Turkiye

İstanbul ve Havalimanı Arasında Ulaşım

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Atatürk Havalimanı ve Anadolu Yakası’ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı, uluslararası havalimanı statüsünde hizmet veren havaalanlarıdır. Ağırlıklı olarak Atatürk Havalimanının kullanıldığı şehirdeki her iki havalimanında da kent merkezine ulaşmanızı sağlayan farklı yolculuk seçenekleri bulunmaktadır.

1) Atatürk Havalimanı
Türkiye’nin en yoğun ve dünyanın en yoğun 11. Yolcu trafiğine sahip olan havalimanıdır. Bu özellikleri nedeniyle farklı ulaşım yöntemleriyle kent merkezine ulaşmanızı sağlayan seçeneklere sahiptir.

Metro
Havalimanı içinde bulunan Metro istasyonlarından Yenikapı, Aksaray, Fatih, Topkapı, Esenler Otogarı gibi birçok noktaya hareket eden araçlara binebilirsiniz.

Otobüs
Havalimanı’ndan Taksim’e giden TH-1 ve Yenikapı’ya giden YH-1 numaralı otobüslerle ekonomik bir şekilde İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yenikapı ve Taksim’de bulunan metro istasyonları ise şehrin diğer merkezi semtlerine ulaşmanızı sağlayabilir.

Havabüs
Havataş otobüsleri (Havabüs seferleri), neredeyse günün her saatinde Taksim’e ve Yenikapı İDO İskelesi’ne ulaşmanızı sağlıyorlar. Karşılıklı olarak yapılan seferlerle havaalanı-İstanbul’un merkezi noktaları arasındaki mesafeyi kolay bir şekilde alabiliyorsunuz.

Taksi
Atatürk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacak olan en hızlı ve rahat seçeneklerden birisi taksi tutmak olabilir. Ama bu seçeneği tercih etmeden önce güzergâhınızdaki trafik durumunu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Gideceğiniz noktaya direkt olarak taksiyle ulaşmak yerine, taksi ile metro ya da metrobüs duraklarına gitmeyi ve aktarma yaparak yolculuğunuzu daha hızlı ve ekonomik bir şekilde tamamlamayı da tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama
Havalimanı içinde bulunan AVIS, Budget, Europcar ve diğer önemli araç kiralama acentelerinden faydalanmak, İstanbul şehir merkezine yapacağınız kısa yolculuğu bu yöntemle tamamlamak da seçenekleriniz arasında bulunuyor. Araçları şehir merkezinde bulunan ofislere teslim edebiliyorsunuz. Ama özellikle birden fazla noktaya uğramayı veya aracı nispeten uzun süreli kiralamayı düşünüyorsanız; rezervasyon yaptırmayı, aracı alacağınız ve teslim edeceğiniz noktaları bildirmeyi unutmamalısınız.

2) Sabiha Gökçen Havalimanı
Bu havalimanında da şehrin farklı noktalarına ulaşmak amacıyla kullanabileceğiniz şehir içi ulaşım seçenekleri bulunuyor.

Metro
Taksiyle Kartal metro istasyonuna yapacağınız 15-20 dakikalık yolculuk sonrasında ulaşmak istediğiniz bölgelere metroyla ya da Ayrılık Çeşmesi istasyonunda aktarma yapacağınız Marmaray seçeneği ile ulaşabilirsiniz.

Marmaray
Havaalanından Kartal istasyonuna gelerek Kadıköy yönüne hareket eden metroya binebilirsiniz. Ayrılık Çeşmesi istasyonunda Marmaray’a aktarma yaptıktan sonra ise Avrupa Yakası’ndaki Sirkeci ve Yenikapı gibi merkezi noktalara ulaşabilirsiniz. Yenikapı’da bulunan metro, otobüs ve deniz otobüsleri, feribotlar gibi seçenekler ise sizi İstanbul’un her noktasına ya da şehrin yakınlarındaki Bandırma, Yalova, Avşa, Bursa ve Çınarcık gibi bölgelere ulaştırabilir.

Otobüs
Kadıköy yönünde E10 ve E11,Bostancı yönünde E9, 4. Levent yönünde E3 ve 122H, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Pendik için KM20 ve 132H, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S, Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaraları ile hizmet veren otobüsleri kullanarak İstanbul’un farklı noktalarına ulaşabilirsiniz.

Taksi
Güzergâhınızdaki trafik durumunu kontrol ederek tercih edebileceğiniz taksi tutma seçeneği, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve rahat alternatif olabilir. Dilerseniz taksiyle metro istasyonları gibi toplu taşıma araçlarından faydalanabileceğiniz noktalara ulaşarak yolculuğunuza bu araçlarla da devam edebilirsiniz.

Araç Kiralama
Çok sayıdaki ulusal ve uluslararası kiralama firmasının ofislerinin bulunduğu havaalanından (şehir merkezine ulaşmak amacıyla) araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Bu seçeneği sorunsuz biçimde kullanmak istiyorsanız, öncesinde rezervasyon yaptırmanız yerinde olacaktır.

Ankara ve Havalimanı Arasında Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı, şehir merkezinin 28 kilometre kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içerisinde kalan uluslararası havalimanıdır. Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından 2009 yılında ‘5-10 milyon yolcu’ kategorisinde en iyi havaalanı seçilmiştir. Bu unvana sahip olan havalimanı ile Ankara merkez arasındaki ulaşım ise farklı yöntemlerle sağlanmaktadır.
Otobüs
BelkoAir Ankara Büyükşehir Belediye Otobüsü servisleri, Esenboğa Havalimanı ile Ankara Otogar arasındaki güzergâhta hizmet vermektedirler. Havalimanı iç hatlar ve dış hatlar geliş katı çıkış kapısı önünde biniş noktası bulunan otobüsler, 80 dakika kadar süren güzergâhta Kızılay, Tren Garı, Atatürk Kültür Merkezi gibi önemli noktalara uğramaktadırlar. Otobüslerin bilet ücreti ise 11 TL olarak belirlenmiştir.

Havaş Otobüsleri
Havaş otobüsleri, ( Ankara Esenboğa Havalimanı, Özal Bulvarı, Pursaklar, Çevreyolu, Batıkent Kavşağı, 75.Yıl Hipodromu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Şaşmaz Kavşağı, Şaşmaz Bulvarı, Sakıp Sabancı Bulvarı, AŞTİ Otogar) güzergâhını kullanarak havalimanı ile Ankara şehir merkezi arasında ulaşım sağlamaktadırlar. Esenboğa Havalimanına inen tüm uçakların inişlerinden 25 dakika sonra havalimanından hareket eden otobüsler, ortalama 50 dakikalık bir yolculuk sonrasında Ankara Otogarına (AŞTİ) ulaşmaktadırlar. Havaş otobüslerine İç Hatlar Geliş ve Dış hatlar Geliş Terminalleri önünden binilebilir. Yolculuk ücreti 11 TL olarak alınmaktadır.

Taksi
Ankara Esenboğa Havalimanı'nda 24 saat hizmet veren taksilere İç Hatlar ve Dış Hatlar Terminallerinin yolcu çıkış bölümlerinin önünden binebilirsiniz. ANKARA Esenboğa Havalimanı taksilerinde günün 24 saati aynı tarife uygulanmakta olup, bu tarife ile ilgili bilgileri havalimanında bulunan Taksi Ücretleri Panolarından alabilirsiniz. Bu tarifeye göre Havalimanı-Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ) arası taksi ücreti 110-120 TL civarında tutmaktadır. Havalimanından Kızılay veya Ulus’a yapılan yolculuklar ise 100 TL civarında ücretlendirilmektedir.

Araç Kiralama
Ankara Esenboğa Havalimanı'nda İç Hatlar Terminali gelen yolcu salonunda ve Dış Hatlar gelen yolcu salonunda bulunan araç kiralama şirketlerinin ofislerinden araç kiralayarak Anlara ziyaretinize başlayabilirsiniz. Araç kiralama hizmetinde herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmak istemiyorsanız, uçak yolculuğunuzdan önce araç kiralama şirketini arayarak ya da web sitelerini ziyaret ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Havalimanı Transfer Hizmetleri (Shuttle)
Havaalanı Transfer (Shuttle) firmaları, sizi Ankara Esenboğa Havalimanından alarak, şehirde talep ettiğiniz herhangi bir noktaya ulaştıracak biçimde hizmet veriyorlar. Konforlu araçlarla ve uygun fiyatlarla hizmet veren Transfer Firmalarının hizmetlerinden faydalanmak için, bu firmaların telefon numaralarını ya da web adreslerini kullanarak bağlantı kurabilirsiniz. Bu şekilde rezervasyon yaptırdığınızda, Ankara Esenboğa Havalimanına indiğiniz vakit aracınızın sizi beklediğini görebilirsiniz.
Bakınız Uçak Bileti