İstanbul Antalya uçak bileti | hotelfinder.com.tr
hotelfinder
Hotel Finder
TÜRSAB'a kayıtlı A grubu seyahat acentesiyiz. Amacımız, teknolojilerimizi kullanarak ürünleri bulmak ve hizmetinize sunmaktır.
hotel
Türkiye’de 10 bin, Dünya'da 200 bin oteli en uygun fiyatları bularak, tek harf ile ulaşabilmenizi sağlıyoruz. %100 güvenli alışveriş hizmeti sunuyoruz.
air
Dünya’da yüzlerce havayolunun seçeneklerini, yurtiçi uçuşlarda tüm havayollarını aynı şemsiye altında sunuyoruz.

İstanbul Antalya uçak biletiBu sayfa uygun uçak bileti ile ilgildir. Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:

İstanbul Antalya ucuz uçak bileti

, uçak bileti fiyatları, uçak bileti sorgula, uçak bileti bul, promosyon uçak bileti, erken rezervasyon uçak bileti, son dakika İstanbul Antalya uçak bileti

ist ayt İstanbul Antalya
İstanbul Ataturk Airport İstanbul Turkiye
Antalya Airport Antalya Turkiye

İstanbul ve Havalimanı Arasında Ulaşım

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Atatürk Havalimanı ve Anadolu Yakası’ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı, uluslararası havalimanı statüsünde hizmet veren havaalanlarıdır. Ağırlıklı olarak Atatürk Havalimanının kullanıldığı şehirdeki her iki havalimanında da kent merkezine ulaşmanızı sağlayan farklı yolculuk seçenekleri bulunmaktadır.

1) Atatürk Havalimanı
Türkiye’nin en yoğun ve dünyanın en yoğun 11. Yolcu trafiğine sahip olan havalimanıdır. Bu özellikleri nedeniyle farklı ulaşım yöntemleriyle kent merkezine ulaşmanızı sağlayan seçeneklere sahiptir.

Metro
Havalimanı içinde bulunan Metro istasyonlarından Yenikapı, Aksaray, Fatih, Topkapı, Esenler Otogarı gibi birçok noktaya hareket eden araçlara binebilirsiniz.

Otobüs
Havalimanı’ndan Taksim’e giden TH-1 ve Yenikapı’ya giden YH-1 numaralı otobüslerle ekonomik bir şekilde İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yenikapı ve Taksim’de bulunan metro istasyonları ise şehrin diğer merkezi semtlerine ulaşmanızı sağlayabilir.

Havabüs
Havataş otobüsleri (Havabüs seferleri), neredeyse günün her saatinde Taksim’e ve Yenikapı İDO İskelesi’ne ulaşmanızı sağlıyorlar. Karşılıklı olarak yapılan seferlerle havaalanı-İstanbul’un merkezi noktaları arasındaki mesafeyi kolay bir şekilde alabiliyorsunuz.

Taksi
Atatürk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacak olan en hızlı ve rahat seçeneklerden birisi taksi tutmak olabilir. Ama bu seçeneği tercih etmeden önce güzergâhınızdaki trafik durumunu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Gideceğiniz noktaya direkt olarak taksiyle ulaşmak yerine, taksi ile metro ya da metrobüs duraklarına gitmeyi ve aktarma yaparak yolculuğunuzu daha hızlı ve ekonomik bir şekilde tamamlamayı da tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama
Havalimanı içinde bulunan AVIS, Budget, Europcar ve diğer önemli araç kiralama acentelerinden faydalanmak, İstanbul şehir merkezine yapacağınız kısa yolculuğu bu yöntemle tamamlamak da seçenekleriniz arasında bulunuyor. Araçları şehir merkezinde bulunan ofislere teslim edebiliyorsunuz. Ama özellikle birden fazla noktaya uğramayı veya aracı nispeten uzun süreli kiralamayı düşünüyorsanız; rezervasyon yaptırmayı, aracı alacağınız ve teslim edeceğiniz noktaları bildirmeyi unutmamalısınız.

2) Sabiha Gökçen Havalimanı
Bu havalimanında da şehrin farklı noktalarına ulaşmak amacıyla kullanabileceğiniz şehir içi ulaşım seçenekleri bulunuyor.

Metro
Taksiyle Kartal metro istasyonuna yapacağınız 15-20 dakikalık yolculuk sonrasında ulaşmak istediğiniz bölgelere metroyla ya da Ayrılık Çeşmesi istasyonunda aktarma yapacağınız Marmaray seçeneği ile ulaşabilirsiniz.

Marmaray
Havaalanından Kartal istasyonuna gelerek Kadıköy yönüne hareket eden metroya binebilirsiniz. Ayrılık Çeşmesi istasyonunda Marmaray’a aktarma yaptıktan sonra ise Avrupa Yakası’ndaki Sirkeci ve Yenikapı gibi merkezi noktalara ulaşabilirsiniz. Yenikapı’da bulunan metro, otobüs ve deniz otobüsleri, feribotlar gibi seçenekler ise sizi İstanbul’un her noktasına ya da şehrin yakınlarındaki Bandırma, Yalova, Avşa, Bursa ve Çınarcık gibi bölgelere ulaştırabilir.

Otobüs
Kadıköy yönünde E10 ve E11,Bostancı yönünde E9, 4. Levent yönünde E3 ve 122H, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Pendik için KM20 ve 132H, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S, Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaraları ile hizmet veren otobüsleri kullanarak İstanbul’un farklı noktalarına ulaşabilirsiniz.

Taksi
Güzergâhınızdaki trafik durumunu kontrol ederek tercih edebileceğiniz taksi tutma seçeneği, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve rahat alternatif olabilir. Dilerseniz taksiyle metro istasyonları gibi toplu taşıma araçlarından faydalanabileceğiniz noktalara ulaşarak yolculuğunuza bu araçlarla da devam edebilirsiniz.

Araç Kiralama
Çok sayıdaki ulusal ve uluslararası kiralama firmasının ofislerinin bulunduğu havaalanından (şehir merkezine ulaşmak amacıyla) araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Bu seçeneği sorunsuz biçimde kullanmak istiyorsanız, öncesinde rezervasyon yaptırmanız yerinde olacaktır.

Antalya ve Havalimanı Arasında Ulaşım

Yolcu trafiğine göre Türkiye’nin üçüncü, Avrupa’nın on dördüncü en yoğun havalimanı olan Antalya Havalimanı, Antalya kent merkezinin 10 km. doğusunda bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan büyük ve modern havalimanı, şehir merkezine ulaşım imkânları açısından da yeterli bir hizmet sunmaktadır. Antalya Havalimanı – Antalya şehir merkezi (ya da Antalya’ya bağlı olan diğer turizm merkezleri) arasında kullanabileceğiniz ulaşım yolları şunlardır:

Otobüs
Havalimanından her yarım saatte bir kalkan 600 numaralı otobüs, şehir merkezini geçerek Antalya Otogarına ulaşmaktadır. Gece otobüs seferleri 01.15’te, 03.45’te, 06.00’da yapılmaktadır. Çift bilet tarifesinin uygulandığı bu seferler, yine de Antalya şehir merkezine ulaşmanın ekonomik bir yolu olarak gösterilebilirler. 800 numaralı otobüs ise 6:15’te başladığı seferlerini her iki saatte bir yapmaktadır. Limana giden bu seferlerde de çift bilet tarifesi uygulanmaktadır.

Havaş Otobüsleri
5M Migros AVM’den kalkan Havaş otobüsleri, yaklaşık 45 dakikalık bir yolculukla Antalya şehir merkezinde uygun bir yere ulaşmanızı sağlayacaklardır. Bu yolculuk için talep edilen ücret ise 10 TL’dir.

Minibüsler (Servisler)
Havaalanındaki duraklarından Antalya’nın çeşitli yerlerine (Aspendos, Alanya, Kemer, Side, Manavgat) servis hizmeti sunan minibüsler, Antalya tatiliniz sırasında kalacağınız bölgeye ulaşmak amacıyla kullanabileceğiniz alternatifler arasında bulunmaktadır.

Taksi
Antalya Havalimanına bağlı olarak çalışan taksi durağının hizmetlerinden Terminal 1, Terminal 2 ve iç hatlar bölümlerinde sürekli olarak yararlanabilirsiniz. Havalimanında taksi ücretleri hakkında bilgi alma olanağınız da bulunmaktadır.

Tramvay
2016 yılından itibaren Terminal 1 ve iç hatlar önüne kadar uzatılan ve hizmet vermeye başlayan Tramvay hattı, şehrin önemli noktalarına kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlayabilir.

Araç Kiralama
Büyük ve modern bir havalimanı olan Antalya Havalimanı, dünyanın ve Türkiye’nin önemli araç kiralama şirketlerinin ofislerinin bulunduğu bir havaalanıdır. Antalya’da uzun süre kalmayı ve şehrin farklı güzelliklerini araçla ziyaret etmeyi planlıyorsanız, araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Antalya şehir merkezinden Alanya yolunu takip ederek Antalya havalimanına ya da ters yönde hareket etmek şartıyla Antalya havalimanından Antalya kent merkezine ulaşabilirsiniz.
Bakınız Uçak Bileti