İstanbul Barselona uçak bileti | hotelfinder.com.tr
hotelfinder
Hotel Finder
TÜRSAB'a kayıtlı A grubu seyahat acentesiyiz. Amacımız, teknolojilerimizi kullanarak ürünleri bulmak ve hizmetinize sunmaktır.
hotel
Türkiye’de 10 bin, Dünya'da 200 bin oteli en uygun fiyatları bularak, tek harf ile ulaşabilmenizi sağlıyoruz. %100 güvenli alışveriş hizmeti sunuyoruz.
air
Dünya’da yüzlerce havayolunun seçeneklerini, yurtiçi uçuşlarda tüm havayollarını aynı şemsiye altında sunuyoruz.

İstanbul Barselona uçak biletiBu sayfa uygun uçak bileti ile ilgildir. Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:

İstanbul Barselona ucuz uçak bileti

, uçak bileti fiyatları, uçak bileti sorgula, uçak bileti bul, promosyon uçak bileti, erken rezervasyon uçak bileti, son dakika İstanbul Barselona uçak bileti

ist bcn İstanbul Barselona
İstanbul Ataturk Airport İstanbul Turkiye
Barcelona Airport Barcelona Ispanya

İstanbul ve Havalimanı Arasında Ulaşım

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Atatürk Havalimanı ve Anadolu Yakası’ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı, uluslararası havalimanı statüsünde hizmet veren havaalanlarıdır. Ağırlıklı olarak Atatürk Havalimanının kullanıldığı şehirdeki her iki havalimanında da kent merkezine ulaşmanızı sağlayan farklı yolculuk seçenekleri bulunmaktadır.

1) Atatürk Havalimanı
Türkiye’nin en yoğun ve dünyanın en yoğun 11. Yolcu trafiğine sahip olan havalimanıdır. Bu özellikleri nedeniyle farklı ulaşım yöntemleriyle kent merkezine ulaşmanızı sağlayan seçeneklere sahiptir.

Metro
Havalimanı içinde bulunan Metro istasyonlarından Yenikapı, Aksaray, Fatih, Topkapı, Esenler Otogarı gibi birçok noktaya hareket eden araçlara binebilirsiniz.

Otobüs
Havalimanı’ndan Taksim’e giden TH-1 ve Yenikapı’ya giden YH-1 numaralı otobüslerle ekonomik bir şekilde İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yenikapı ve Taksim’de bulunan metro istasyonları ise şehrin diğer merkezi semtlerine ulaşmanızı sağlayabilir.

Havabüs
Havataş otobüsleri (Havabüs seferleri), neredeyse günün her saatinde Taksim’e ve Yenikapı İDO İskelesi’ne ulaşmanızı sağlıyorlar. Karşılıklı olarak yapılan seferlerle havaalanı-İstanbul’un merkezi noktaları arasındaki mesafeyi kolay bir şekilde alabiliyorsunuz.

Taksi
Atatürk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacak olan en hızlı ve rahat seçeneklerden birisi taksi tutmak olabilir. Ama bu seçeneği tercih etmeden önce güzergâhınızdaki trafik durumunu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Gideceğiniz noktaya direkt olarak taksiyle ulaşmak yerine, taksi ile metro ya da metrobüs duraklarına gitmeyi ve aktarma yaparak yolculuğunuzu daha hızlı ve ekonomik bir şekilde tamamlamayı da tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama
Havalimanı içinde bulunan AVIS, Budget, Europcar ve diğer önemli araç kiralama acentelerinden faydalanmak, İstanbul şehir merkezine yapacağınız kısa yolculuğu bu yöntemle tamamlamak da seçenekleriniz arasında bulunuyor. Araçları şehir merkezinde bulunan ofislere teslim edebiliyorsunuz. Ama özellikle birden fazla noktaya uğramayı veya aracı nispeten uzun süreli kiralamayı düşünüyorsanız; rezervasyon yaptırmayı, aracı alacağınız ve teslim edeceğiniz noktaları bildirmeyi unutmamalısınız.

2) Sabiha Gökçen Havalimanı
Bu havalimanında da şehrin farklı noktalarına ulaşmak amacıyla kullanabileceğiniz şehir içi ulaşım seçenekleri bulunuyor.

Metro
Taksiyle Kartal metro istasyonuna yapacağınız 15-20 dakikalık yolculuk sonrasında ulaşmak istediğiniz bölgelere metroyla ya da Ayrılık Çeşmesi istasyonunda aktarma yapacağınız Marmaray seçeneği ile ulaşabilirsiniz.

Marmaray
Havaalanından Kartal istasyonuna gelerek Kadıköy yönüne hareket eden metroya binebilirsiniz. Ayrılık Çeşmesi istasyonunda Marmaray’a aktarma yaptıktan sonra ise Avrupa Yakası’ndaki Sirkeci ve Yenikapı gibi merkezi noktalara ulaşabilirsiniz. Yenikapı’da bulunan metro, otobüs ve deniz otobüsleri, feribotlar gibi seçenekler ise sizi İstanbul’un her noktasına ya da şehrin yakınlarındaki Bandırma, Yalova, Avşa, Bursa ve Çınarcık gibi bölgelere ulaştırabilir.

Otobüs
Kadıköy yönünde E10 ve E11,Bostancı yönünde E9, 4. Levent yönünde E3 ve 122H, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Pendik için KM20 ve 132H, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S, Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaraları ile hizmet veren otobüsleri kullanarak İstanbul’un farklı noktalarına ulaşabilirsiniz.

Taksi
Güzergâhınızdaki trafik durumunu kontrol ederek tercih edebileceğiniz taksi tutma seçeneği, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve rahat alternatif olabilir. Dilerseniz taksiyle metro istasyonları gibi toplu taşıma araçlarından faydalanabileceğiniz noktalara ulaşarak yolculuğunuza bu araçlarla da devam edebilirsiniz.

Araç Kiralama
Çok sayıdaki ulusal ve uluslararası kiralama firmasının ofislerinin bulunduğu havaalanından (şehir merkezine ulaşmak amacıyla) araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Bu seçeneği sorunsuz biçimde kullanmak istiyorsanız, öncesinde rezervasyon yaptırmanız yerinde olacaktır.

Barcelona ve Havalimanı Arasında Ulaşım

Barcelona Uluslararası Havalimanı (Barcelona El Prat Havalimanı olarak da bilinir), yıllık yaklaşık 40 milyon kişilik yolcu hareketliliği ile İspanya’nın en önemli havalimanlarından birisi konumunda bulunuyor.

Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları’nın direkt seferler düzenlediği Barcelona Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 15 km. mesafede bulunuyor. Direkt seferlerin (İstanbul-Barcelona) 3 saat 45 dakika sürdüğü havaalanına diğer havayolu şirketlerinin sunduğu aktarmalı uçak biletleri sayesinde de ulaşılabiliyor.

Turizm açısından büyük önem taşıyan havalimanına farklı ulaşım yöntemleriyle çok kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Bu ulaşım yöntemleri arasında taksi, otobüs, raylı sistem, araç kiralama gibi çeşitli yöntemler bulunuyor.

Taksi
Her terminal çıkışında bulunan taksilerle Barcelona kent merkezine ulaşabilirsiniz. Ama şehir merkezine yapılan bu yolculuğun ücreti binilen taksinin kapasitesine göre 60-80 Euro arasında değişiyor yani oldukça pahalı bir yöntem.

Araç Kiralama
Havalimanında bulunan dünyanın önde gelen araç kiralama şirketlerinin ofislerinden günlüğü 15-20 Euro gibi fiyatlarla kiralayabileceğiniz araçlar, kent merkezine ulaşmak ve şehri gezmek amacıyla yararlanabileceğiniz uygun fiyatlı bir seçenek olarak görünüyor.

Havalimanından kuzey yönünde Castelldefels caddesinden De la granvia L’Hospitalet caddesine çıkmanız gerekiyor. Bu cadde ilerleyen bölümlerde Gran Via De Les Corts Catalanas adını alıyor ve şehir merkezine, Barcelona şehrinin daha önce de bahsettiğimiz ızgara planlı bölümüne ulaşıyor.

Otobüs
Barselona Metropolitan Yönetimi’nin koordine ettiği otobüsler, 40 dakika ile 1 saat arasında süren bir yolculuktan sonra havalimanından şehir merkezine ulaşmanızı sağlayabilirler. Terminal 1’den A1 olarak numaralandırılan otobüse, Terminal 2’den ise A2 olarak numaralandırılan otobüse bindiğinizde; şehir merkezindeki Catalunya meydanı gibi önemli alanlara ulaşabiliyorsunuz. Bu ekspres hatların dışında 46 numaralı otobüs (birçok durakta duruyor) ve gece yarısından sonra N16 ve N17 hat numarası taşıyan otobüsler de Barcelona kent merkezine ulaşmanızı sağlayacaklardır.

Raylı Sistem
Havalimanından hareket eden ve R2 adlı hatta (Barcelona kent merkezi ile ülkenin önemli noktalarını birbirlerine bağlayan hat) ulaştıran trenler, çeşitli aktarmalarla şehrin Eski Şehir, Barceloneta Beach, Barrio Gotico ve El Raval gibi önemli noktalarına ulaşmanızı sağlıyor.

Eski şehir çevresine ulaşmak için havalimanına yarım saatin biraz üzerindeki mesafede yer alan Barcelona Sants istasyonuna gitmeniz gerekiyor. L3 metro hattına aktarma yaparak ulaşabileceğiniz Catalunya istasyonu (7 durak sonra), Eski Şehir’e en yakın istasyon olmasının yanı sıra şehrin her yönüne giden metro hatlarının da kesişim noktası durumunda bulunuyor.
Bakınız Uçak Bileti