loading

İstanbul Helsinki Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz İstanbul Helsinki uçak bileti

ile ilgilidir.


Helsinki ve Havalimanı Arasında Ulaşım

Helsinki-Vantaa Havalimanı, şehirde yapılan 1952 Yaz Olimpiyat Oyunları için inşa edilmiş olan uluslararası havalimanıdır. Avrupa’nın en dakik havalimanı olarak bilinir. Wireless hizmetinin ücretsiz olarak sunulduğu havalimanı, Helsinki şehir merkezine 17 km mesafede yer almaktadır. Tüm Finlandiya’nın ana havalimanı durumunda bulunan Helsinki-Vantaa Havalimanından Helsinki kent merkezine ulaşmak amacıyla kullanabileceğiniz birkaç farklı ulaşım yöntemi bulunmaktadır.

Finnair Otobüsleri
Çıkış kapısından binebileceğiniz Finnair shuttle otobüsleri, 20 dakika arayla sefer düzenliyorlar ve şehir merkezinde bulunan tren garına 25-30 dakika kadar süren bir yolculuk sonrasında ulaşıyorlar. Wi-fi bulunan otobüslerin 6,5 Euro tutarında olan biletlerini (otobüsün içinde) otobüs şoföründen alıyorsunuz.

Halk Otobüsleri
Yine çıkış kapısında bulunan duraklardan binebileceğiniz 615 ve 615T sefer numaralı halk otobüsleri, Helsinki kent merkezine ulaşmak için yararlanabileceğiniz diğer bir seçenek. Bu otobüsler de tren garının yanındaki merkez otobüs duraklarına gidiyorlar. 40-50 dakika süren yolculuk için talep edilen ücret ise (tek yön biletleri) 2,5 Euro.

Taksi
Havalimanından Helsinki kent merkezine taksi tutarak da ulaşabilirsiniz. 20 dakika kadar süren yolculuk için 45-50 Euro civarında ücret ödemeniz gerekiyor. Taksiler maksimum 4 kişi alıyorlar, bu konuya dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Araç Kiralama
Hemen her havalimanında olduğu gibi Helsinki-Vantaa Havalimanında da araç kiralama şirketlerinin verdikleri hizmetten faydalanabilirsiniz. Tabi bu seçeneği kullanmaya karar verirseniz, yolculuğunuza başlamadan önce araştırma yapmanız ve rezervasyon yaptırmanız yerinde olacaktır.
Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
İstanbul Helsinki uçak bileti ara,

uygun İstanbul Helsinki uçak bileti

ve

İstanbul Helsinki promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: JIVoT8J - tBRbL0A - 3.237.105.210