İstanbul İzmir uçak bileti | hotelfinder.com.tr
hotelfinder
Hotel Finder
TÜRSAB'a kayıtlı A grubu seyahat acentesiyiz. Amacımız, teknolojilerimizi kullanarak ürünleri bulmak ve hizmetinize sunmaktır.
hotel
Türkiye’de 10 bin, Dünya'da 200 bin oteli en uygun fiyatları bularak, tek harf ile ulaşabilmenizi sağlıyoruz. %100 güvenli alışveriş hizmeti sunuyoruz.
air
Dünya’da yüzlerce havayolunun seçeneklerini, yurtiçi uçuşlarda tüm havayollarını aynı şemsiye altında sunuyoruz.

İstanbul İzmir uçak biletiBu sayfa uygun uçak bileti ile ilgildir. Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:

İstanbul İzmir ucuz uçak bileti

, uçak bileti fiyatları, uçak bileti sorgula, uçak bileti bul, promosyon uçak bileti, erken rezervasyon uçak bileti, son dakika İstanbul İzmir uçak bileti

ist adb İstanbul İzmir
İstanbul Ataturk Airport İstanbul Turkiye
Adnan Menderes Airport İzmir Turkiye

İstanbul ve Havalimanı Arasında Ulaşım

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Atatürk Havalimanı ve Anadolu Yakası’ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı, uluslararası havalimanı statüsünde hizmet veren havaalanlarıdır. Ağırlıklı olarak Atatürk Havalimanının kullanıldığı şehirdeki her iki havalimanında da kent merkezine ulaşmanızı sağlayan farklı yolculuk seçenekleri bulunmaktadır.

1) Atatürk Havalimanı
Türkiye’nin en yoğun ve dünyanın en yoğun 11. Yolcu trafiğine sahip olan havalimanıdır. Bu özellikleri nedeniyle farklı ulaşım yöntemleriyle kent merkezine ulaşmanızı sağlayan seçeneklere sahiptir.

Metro
Havalimanı içinde bulunan Metro istasyonlarından Yenikapı, Aksaray, Fatih, Topkapı, Esenler Otogarı gibi birçok noktaya hareket eden araçlara binebilirsiniz.

Otobüs
Havalimanı’ndan Taksim’e giden TH-1 ve Yenikapı’ya giden YH-1 numaralı otobüslerle ekonomik bir şekilde İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yenikapı ve Taksim’de bulunan metro istasyonları ise şehrin diğer merkezi semtlerine ulaşmanızı sağlayabilir.

Havabüs
Havataş otobüsleri (Havabüs seferleri), neredeyse günün her saatinde Taksim’e ve Yenikapı İDO İskelesi’ne ulaşmanızı sağlıyorlar. Karşılıklı olarak yapılan seferlerle havaalanı-İstanbul’un merkezi noktaları arasındaki mesafeyi kolay bir şekilde alabiliyorsunuz.

Taksi
Atatürk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacak olan en hızlı ve rahat seçeneklerden birisi taksi tutmak olabilir. Ama bu seçeneği tercih etmeden önce güzergâhınızdaki trafik durumunu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Gideceğiniz noktaya direkt olarak taksiyle ulaşmak yerine, taksi ile metro ya da metrobüs duraklarına gitmeyi ve aktarma yaparak yolculuğunuzu daha hızlı ve ekonomik bir şekilde tamamlamayı da tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama
Havalimanı içinde bulunan AVIS, Budget, Europcar ve diğer önemli araç kiralama acentelerinden faydalanmak, İstanbul şehir merkezine yapacağınız kısa yolculuğu bu yöntemle tamamlamak da seçenekleriniz arasında bulunuyor. Araçları şehir merkezinde bulunan ofislere teslim edebiliyorsunuz. Ama özellikle birden fazla noktaya uğramayı veya aracı nispeten uzun süreli kiralamayı düşünüyorsanız; rezervasyon yaptırmayı, aracı alacağınız ve teslim edeceğiniz noktaları bildirmeyi unutmamalısınız.

2) Sabiha Gökçen Havalimanı
Bu havalimanında da şehrin farklı noktalarına ulaşmak amacıyla kullanabileceğiniz şehir içi ulaşım seçenekleri bulunuyor.

Metro
Taksiyle Kartal metro istasyonuna yapacağınız 15-20 dakikalık yolculuk sonrasında ulaşmak istediğiniz bölgelere metroyla ya da Ayrılık Çeşmesi istasyonunda aktarma yapacağınız Marmaray seçeneği ile ulaşabilirsiniz.

Marmaray
Havaalanından Kartal istasyonuna gelerek Kadıköy yönüne hareket eden metroya binebilirsiniz. Ayrılık Çeşmesi istasyonunda Marmaray’a aktarma yaptıktan sonra ise Avrupa Yakası’ndaki Sirkeci ve Yenikapı gibi merkezi noktalara ulaşabilirsiniz. Yenikapı’da bulunan metro, otobüs ve deniz otobüsleri, feribotlar gibi seçenekler ise sizi İstanbul’un her noktasına ya da şehrin yakınlarındaki Bandırma, Yalova, Avşa, Bursa ve Çınarcık gibi bölgelere ulaştırabilir.

Otobüs
Kadıköy yönünde E10 ve E11,Bostancı yönünde E9, 4. Levent yönünde E3 ve 122H, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Pendik için KM20 ve 132H, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S, Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaraları ile hizmet veren otobüsleri kullanarak İstanbul’un farklı noktalarına ulaşabilirsiniz.

Taksi
Güzergâhınızdaki trafik durumunu kontrol ederek tercih edebileceğiniz taksi tutma seçeneği, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve rahat alternatif olabilir. Dilerseniz taksiyle metro istasyonları gibi toplu taşıma araçlarından faydalanabileceğiniz noktalara ulaşarak yolculuğunuza bu araçlarla da devam edebilirsiniz.

Araç Kiralama
Çok sayıdaki ulusal ve uluslararası kiralama firmasının ofislerinin bulunduğu havaalanından (şehir merkezine ulaşmak amacıyla) araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Bu seçeneği sorunsuz biçimde kullanmak istiyorsanız, öncesinde rezervasyon yaptırmanız yerinde olacaktır.

İzmir ve Havalimanı Arasında Ulaşım

Adnan Menderes Havalimanı, İzmir’e hizmet veren uluslararası havalimanının ismidir. Gaziemir ilçe sınırları içinde bulunan havalimanı, İzmir şehir merkezinin 14 km. güneyinde bulunmaktadır. Kargo trafiği açısından Türkiye’nin üçüncü sıradaki havalimanı olan Adnan Menderes Havalimanı, yolcu trafiğine göre değerlendirildiğinde ülkenin en çok işleyen üçüncü havalimanıdır. Şehir merkezine oldukça yakın bir mesafede bulunan havalimanı, yolcuların kent merkezine kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayan farklı ulaşım imkânları ile donatılmıştır. Aşağıda tanıtılan ulaşım seçenekleri arasından size uygun olanı seçmeniz ve (gerekliyse) ön hazırlık yapmanız mümkündür.

Otobüs
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından tahsis edilmiş olan 200, 202 ve 204 numaralı otobüsler, 24 saat boyunca Havalimanına ulaşımı sağlamaktadırlar. Yaklaşık 1 saatlik aralıklarla havalimanından hareket eden otobüsler; 5,72 TL ücret karşılığında şehrin önemli noktalarına ulaşılmasını sağlamaktadırlar. Otobüslerin ücret tarifeleri ve hareket saatleri hakkındaki en güncel bilgileri ilgili kurumun web sitesinden ya da havalimanındaki imkânlardan faydalanarak alabilirsiniz. 200 numaralı otobüs hattı Adnan Menderes Havalimanı-Mavişehir Aktarma Merkezi (İZBAN metro istasyonu) arasında, 202 numaralı hat Adnan Menderes Havalimanı-Alsancak Cumhuriyet Meydanı arasında, 204 numaralı hat Adnan Menderes Havalimanı-İZOTAŞ (Bornova-metro-otogar) arasında çalışmaktadır.

Havaş Otobüsleri
Adnan Menderes Havalimanı’ndan kalkan Havaş Otobüsleri, İzmir’de Çeşme, Alsancak, Karşıyaka, Konak gibi bölgelerin yanı sıra Kuşadası, Söke, Aydın, Manisa gibi yerleşim yerlerine de yolcu taşımaktadırlar. İzmir merkezine yapılan yolculuklar 60 dakika civarında sürmektedir. Bu yolculuk için talep edilen biler ücreti ise 11 TL’dir. Ulaşmak istediğiniz noktaya göre değişebilen otobüs hareket saatlerini havalimanında ya da Havaş’a ait olan web sitesine girerek öğrenebilirsiniz.

İZBAN (Banliyö tren sistemi)
Egeray olarak da anılan İZBAN (banliyö), Aliağa’dan başlayan ve Torbalı’da son bulan seferleri esnasında Adnan Menderes Havalimanından da geçmektedir. Havalimanından Alsancak ve Karşıyaka gibi semtlere ulaşmak için Aliağa yönünde hareket eden trenlere binmelisiniz. Havalimanından Aliağa yönüne giden tren seferleri 05:36-23:36 arasında yapılmaktadır. Bu trene binerek Hilal ve Halkapınar istasyonlarında inmeniz, metroya aktarma yapmanız mümkündür. İZBAN banliyö trenlerine havalimanından temin edebileceğiniz İzmirim Kart ile binebilirsiniz, nakit para kullanılmamaktadır. Tam bilet ücreti 2,86 TL olan İzmirim Kart, ilk kullanımı takip eden 90 dakika içinde tüm ulaşım araçlarına ücretsiz olarak binilmesini (2. Ve sonraki tüm binişlerde) sağlamaktadır.

Taksi
Terminalin yolcu çıkışları önünden binebileceğiniz taksiler, Adnan Menderes Havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşmanızı sağlayan ulaşım yöntemleri arasında yer almaktadırlar. Havalimanından Konak ya da Alsancak gibi semtlere ulaşmanızı sağlayan taksilerin talep ettikleri ücret 55-60 TL civarındadır.

Transfer Şirketleri
Telefonla arayarak ulaşabileceğiniz havaalanı transfer şirketleri, Adnan Menderes Havalimanından İzmir’in farklı noktalarına konforlu şekilde ulaşmanızı sağlayabilirler. Sizi havalimanından alan ve istediğiniz noktaya götüren transfer şirketlerinin hizmetleri ve ücretleri hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak istiyorsanız, uçak yolculuğunuzdan önce İzmir Adnan Menderes Havalimanında hizmet veren transfer şirketleriyle temasa geçmelisiniz.

Araç Kiralama
İzmir Adnan Menderes Havalimanının İç Hatlar ve Dış Hatlar bölümlerinde ofisleri bulunan çok sayıdaki araç kiralama şirketinin verdiği hizmetten faydalanmak da havalimanından İzmir kent merkezine ulaşmanın bir başka yoludur. Bu seçeneği kullanmaya karar verirseniz, Adnan Menderes Havalimanında hizmet veren araç kiralama şirketlerinin web sitelerini ziyaret ederek ya da telefonlarını arayarak araçlar ve ücretler hakkında bilgi almanız uygun olacaktır. Bu şekilde hareket ederek (teklifleri uygun bulursanız) rezervasyon yaptırmanız ve havalimanında herhangi bir sorunla karşılaşmadan kiraladığınız aracı teslim almanız mümkün olacaktır.
Bakınız Uçak Bileti