loading

İstanbul Malatya Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz İstanbul Malatya uçak bileti

ile ilgilidir.


Malatya ve Havalimanı Arasında Ulaşım

1941 yılında hizmete açılmış olan Malatya Havalimanı, şehir merkezine 34 kilometre uzaklıkta bulunan askeri- sivil bir havalimanıdır. Oldukça büyük bir piste sahip olan havalimanı toplam olarak da yaklaşık 8.000.000 metrekare büyüklüğünde bir alana sahiptir. 2007 senesi itibari ile uluslararası uçuşlara açılan havalimanında aynı zamanda dönemlik olarak sivil havacılık hizmetleri de verilmektedir. Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük şehri olan Malatya’da ulaşım için birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Malatya ve Havalimanı arasında ulaşım seçeneklerini aşağıdaki gibidir.

HAVAŞ Otobüsleri
Şehir merkezinden Malatya Havalimanına ve Malatya Havalimanından şehir merkezine olmak üzere sürekli olarak otobüs seferleri düzenlemekte olan HAVAŞ otobüsleri yolcular tarafından sık sık tercih edilmektedir. Malatya Havalimanına iniş yapan her uçak saatine göre de yolculuk seferleri düzenlemekte olan HAVAŞ otobüsleri, Malatya Havalimanı önünden hareket etmektedir. Hareket saatinden 15 dakika önce yolcuların yerini alması gereken bu otobüslerle istenilen her saatte yolculuk yapılabilmektedir. HAVAŞ otobüslerinin yolculuk süresi şehrin trafik yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Genellikle 45 dakika sürmekte olan bu seferler için kişi başına talep edilen ücret yalnızca 11 TL’dir.

Taksi
Malatya Havalimanı terminallerinin yolcu çıkışlarında yer alan taksi durakları sayesinde günün her saati kolaylıkla Malatya ve Malatya Havalimanı arasında yolculuk yapılabilmektedir. 7 gün 24 saat boyunca sürekli olarak hizmet sağlayan taksiler, günün her saati aynı tarife ile ücret almaktadır. Taksi ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen uçak yolcuları taksi duraklarından bilgi alabilirler.

Araç Kiralama
Günümüz dünyasında ulaşım için sık sık tercih edilmeye başlanan araç kiralama yöntemi, son derece rahat ve bir o kadar da güvenli bir yolculuk vaad etmesi ile daha fazla tercih edilmektedir. Malatya Havalimanı içerisinde bulunmakta olan araç kiralama şirketleri sayesinde uçak yolculuğu sonrasında isteyen herkes kendi zevkine ve bütçesine uygun bir araba kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Minibüsler
Malatya Havalimanı çıkışında yer alan dolmuş duraklarından ulaşılabilecek minibüsler de oldukça uygun fiyata şehir merkezine yolculuk yapma fırsatı sağlamaktadır.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
İstanbul Malatya uçak bileti ara,

uygun İstanbul Malatya uçak bileti

ve

İstanbul Malatya promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: WPX1foS - ui08kUd - 3.92.28.52