İstanbul Roma uçak bileti | hotelfinder.com.tr
hotelfinder
Hotel Finder
TÜRSAB'a kayıtlı A grubu seyahat acentesiyiz. Amacımız, teknolojilerimizi kullanarak ürünleri bulmak ve hizmetinize sunmaktır.
hotel
Türkiye’de 10 bin, Dünya'da 200 bin oteli en uygun fiyatları bularak, tek harf ile ulaşabilmenizi sağlıyoruz. %100 güvenli alışveriş hizmeti sunuyoruz.
air
Dünya’da yüzlerce havayolunun seçeneklerini, yurtiçi uçuşlarda tüm havayollarını aynı şemsiye altında sunuyoruz.

İstanbul Roma uçak biletiBu sayfa uygun uçak bileti ile ilgildir. Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:

İstanbul Roma ucuz uçak bileti

, uçak bileti fiyatları, uçak bileti sorgula, uçak bileti bul, promosyon uçak bileti, erken rezervasyon uçak bileti, son dakika İstanbul Roma uçak bileti

ist fco İstanbul Roma
İstanbul Ataturk Airport İstanbul Turkiye
Leonardo Davinci Fiumicino H.a Rome Italya

İstanbul ve Havalimanı Arasında Ulaşım

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Atatürk Havalimanı ve Anadolu Yakası’ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı, uluslararası havalimanı statüsünde hizmet veren havaalanlarıdır. Ağırlıklı olarak Atatürk Havalimanının kullanıldığı şehirdeki her iki havalimanında da kent merkezine ulaşmanızı sağlayan farklı yolculuk seçenekleri bulunmaktadır.

1) Atatürk Havalimanı
Türkiye’nin en yoğun ve dünyanın en yoğun 11. Yolcu trafiğine sahip olan havalimanıdır. Bu özellikleri nedeniyle farklı ulaşım yöntemleriyle kent merkezine ulaşmanızı sağlayan seçeneklere sahiptir.

Metro
Havalimanı içinde bulunan Metro istasyonlarından Yenikapı, Aksaray, Fatih, Topkapı, Esenler Otogarı gibi birçok noktaya hareket eden araçlara binebilirsiniz.

Otobüs
Havalimanı’ndan Taksim’e giden TH-1 ve Yenikapı’ya giden YH-1 numaralı otobüslerle ekonomik bir şekilde İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yenikapı ve Taksim’de bulunan metro istasyonları ise şehrin diğer merkezi semtlerine ulaşmanızı sağlayabilir.

Havabüs
Havataş otobüsleri (Havabüs seferleri), neredeyse günün her saatinde Taksim’e ve Yenikapı İDO İskelesi’ne ulaşmanızı sağlıyorlar. Karşılıklı olarak yapılan seferlerle havaalanı-İstanbul’un merkezi noktaları arasındaki mesafeyi kolay bir şekilde alabiliyorsunuz.

Taksi
Atatürk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacak olan en hızlı ve rahat seçeneklerden birisi taksi tutmak olabilir. Ama bu seçeneği tercih etmeden önce güzergâhınızdaki trafik durumunu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Gideceğiniz noktaya direkt olarak taksiyle ulaşmak yerine, taksi ile metro ya da metrobüs duraklarına gitmeyi ve aktarma yaparak yolculuğunuzu daha hızlı ve ekonomik bir şekilde tamamlamayı da tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama
Havalimanı içinde bulunan AVIS, Budget, Europcar ve diğer önemli araç kiralama acentelerinden faydalanmak, İstanbul şehir merkezine yapacağınız kısa yolculuğu bu yöntemle tamamlamak da seçenekleriniz arasında bulunuyor. Araçları şehir merkezinde bulunan ofislere teslim edebiliyorsunuz. Ama özellikle birden fazla noktaya uğramayı veya aracı nispeten uzun süreli kiralamayı düşünüyorsanız; rezervasyon yaptırmayı, aracı alacağınız ve teslim edeceğiniz noktaları bildirmeyi unutmamalısınız.

2) Sabiha Gökçen Havalimanı
Bu havalimanında da şehrin farklı noktalarına ulaşmak amacıyla kullanabileceğiniz şehir içi ulaşım seçenekleri bulunuyor.

Metro
Taksiyle Kartal metro istasyonuna yapacağınız 15-20 dakikalık yolculuk sonrasında ulaşmak istediğiniz bölgelere metroyla ya da Ayrılık Çeşmesi istasyonunda aktarma yapacağınız Marmaray seçeneği ile ulaşabilirsiniz.

Marmaray
Havaalanından Kartal istasyonuna gelerek Kadıköy yönüne hareket eden metroya binebilirsiniz. Ayrılık Çeşmesi istasyonunda Marmaray’a aktarma yaptıktan sonra ise Avrupa Yakası’ndaki Sirkeci ve Yenikapı gibi merkezi noktalara ulaşabilirsiniz. Yenikapı’da bulunan metro, otobüs ve deniz otobüsleri, feribotlar gibi seçenekler ise sizi İstanbul’un her noktasına ya da şehrin yakınlarındaki Bandırma, Yalova, Avşa, Bursa ve Çınarcık gibi bölgelere ulaştırabilir.

Otobüs
Kadıköy yönünde E10 ve E11,Bostancı yönünde E9, 4. Levent yönünde E3 ve 122H, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Pendik için KM20 ve 132H, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S, Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaraları ile hizmet veren otobüsleri kullanarak İstanbul’un farklı noktalarına ulaşabilirsiniz.

Taksi
Güzergâhınızdaki trafik durumunu kontrol ederek tercih edebileceğiniz taksi tutma seçeneği, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve rahat alternatif olabilir. Dilerseniz taksiyle metro istasyonları gibi toplu taşıma araçlarından faydalanabileceğiniz noktalara ulaşarak yolculuğunuza bu araçlarla da devam edebilirsiniz.

Araç Kiralama
Çok sayıdaki ulusal ve uluslararası kiralama firmasının ofislerinin bulunduğu havaalanından (şehir merkezine ulaşmak amacıyla) araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Bu seçeneği sorunsuz biçimde kullanmak istiyorsanız, öncesinde rezervasyon yaptırmanız yerinde olacaktır.

Roma ve Havalimanları Arasında Ulaşım

Roma’da şehir merkezinin 35 kilometre güneybatısında yer alan Leonardo da Vinci (Fiumicino) Uluslararası Havalimanı ve şehir merkezinin 15 kilometre güneydoğusunda bulunan Ciampino Havaalanı olmak üzere 2 adet havaalanı bulunmaktadır. Leonardo da Vinci Havaalanı, İtalya’nın en büyük havaalanıdır ve ülkemizden ya da diğer ülkelerden gerçekleştirilen havayolu seferlerinin çoğu bu havalimanını kullanmaktadırlar. Ciampino Havaalanı ise daha çok charter uçuşlarının ve özel uçuşların ulaştığı bir havalimanı konumunda bulunmaktadır. Her iki havaalanından Roma’ya ulaşım yolları hakkındaki bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

1)Leonardo da Vinci (Fiumicino) Uluslararası Havalimanı
Bu havaalanından Roma şehir merkezine ulaşmak için tren, metro, shuttle, taksi, otobüs ve araç kiralama yöntemlerinden faydalanabilirsiniz.

Raylı Sistem
Roma kent merkezine ulaşmak için tren seferlerinden yararlanabilirsiniz. Leonardo Express, havalimanındaki istasyondan yoğun saatlerde 15 dakikada bir hareket ederken, normal zamanlardaki sefer aralıkları 30 dakika olarak belirlenmiş. 06.23-23.23 saatleri arasında bulunan bu hattan faydalandığınızda, yaklaşık yarım saat içinde Roma şehrinin ana tren istasyonu olan Termini’ye ulaşabiliyorsunuz.Yetişkinler için 14 Euro ücret talep edilen Leonardo Express, bagaj kısıtlamasının uygulanmadığı bir tren hattı. Termini’ye ulaştıktan sonra şehrin birçok noktasına kalkan metro hatlarını kullanabiliyorsunuz.

Termini’ye gitmeden yararlanabileceğiniz ikinci bir tren seçeneği ise FL1 banliyö trenleri olarak görünüyor. Hafta içinde 15 dakikada bir, hafta sonu ve resmi tatillerde 30 dakikada bir yapılan bu seferlerle, Ostiense ve Tiburtina istasyonlarında metronun B hattına, Trastevere’de 8 numaralı tramvaya aktarma yapmanız gerekiyor. Fiyatı 8 Euro olan ve bu fiyata ek olarak 1,5 Euro ödeyerek toplu taşıma araçlarında geçerli bileti de satın alabildiğiniz bu banliyö trenleri, zaman kısıtlaması olmayan kişiler açısından uygun bir seçenek olabilir.

Otobüs
Roma Belediyesi tarafından işletilen belediye otobüsleri, iç hatlar gelen yolcu terminalinin alt kısmında, zemin katta bulunan duraklardan hareket ediyorlar. Terminal 1 bagaj alanındaki dükkândan 4,5 Euro karşılığında alabileceğiniz biletlerle belediye otobüslerine binebiliyorsunuz. Ama Roma’da uzun süre kalmayı ve toplu taşıma araçlarını kullanmayı planlıyorsanız, Terminal 3’te bulunan turizm ofisinden Roma Pass kartlarından almayı tercih edebilirsiniz. Bu kart belediye otobüsleri dâhil toplu taşıma araçlarından limitsiz yararlanabilme olanağı sağlarken, belirli sayıdaki mekânları ücretsiz olarak ziyaret etmenize ve şehirdeki cazibe merkezlerine girişlerde çeşitli indirimlerden yararlanmanıza izin veriyor. Havaalanından kalkan belediye otobüslerinin gündüz yapılan seferleri tam zamanında kalkarken, otobüslerin gece seferlerinde aksamalar olabiliyor.

5 Euro ücretiyle şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacak olan uygun seçeneklerden bir tanesi de Terravision Otobüsü olarak gösterilebilir. Gündüz 30 dakikada bir hareket eden bu hat, bir saatin biraz altında kalan yolculuk sonrasında Termini’ye (merkez tren istasyonu) ulaşmanızı sağlıyor. Bu seferden yararlanmak için satın aldığınız açık bileti, gişelerde belli bir sefer için geçerli olan biniş kartına dönüştürmeniz gerekiyor.

Shuttle
Roma şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz diğer bir seçenek ise SIT Bus Shuttle otobüs seferleri. 3 numaralı Terminalin çıkışındaki duraklardan kalkan seferler, 07:45-23:50 saatleri arasında hizmet veriyor. 1 saat 15 dakika süren Termini Tren Garı (şehrin ana tren istasyonu) yolculuğu için 5 Euro talep edilen bu seferler, 6 Euro karşılığında Vatikan’a ulaşmanızı da sağlıyor.

Araç Kiralama
Leonardo da Vinci Havaalanı’nda bulunan dünyaca ünlü araç kiralama firmalarının hizmetlerinden faydalanarak konforlu bir şekilde şehir merkezine ulaşmanız ve dilerseniz araçla şehri gezmeniz mümkün.

Taksi
Havalimanından kent merkezine ya da Termini Garı’na ulaşmanız mümkün oluyor. Kent yönetiminden onay almış olan resmi taksilerde (beyaz renkli, ışıklı tabelalı, ön kapısında belediye amblemi bulunan taksiler) taban fiyat uygulaması yapılıyor. Bu şekilde 45 dakika süren Roma şehir merkezine yapılan yolculuk 48 Euro olarak ücretlendiriliyor. Araçlara en fazla 4 yolcu ve 4 çanta alınıyor.

2)Ciampino Havaalanı
Bu havalimanına inme ihtimaliniz yüksek olmasa da eğer buraya gelmişseniz aşağıdaki seçenekleri kullanarak Roma kent merkezine ulaşabilirsiniz:

SIT Bus Shuttle
Diğer havaalanı için geçerli ücretlerin ve hedeflerin aynen uygulandığı SIT Bus Shuttle, Ciampino Havaalanından kent merkezine ulaşmanızı sağlayan seçenekler içinde bulunuyor.

Terravision Otobüsü
30 dakikada bir kalkan Terravision Otobüsü, yaklaşık 40 dakika süren kent merkezine transfer seferini Termini Tren Garında noktalıyor. Seferin ücreti ise 5 Euro olarak belirlenmiş.

Taksi
Kent yönetiminin yetkilendirdiği beyaz renkli resmi taksiler, taban fiyat uygulaması ile 30 Euro olarak belirlenen ücret karşılığında Ciampino Havaalanından şehir merkezine ulaşmanızı sağlıyor.
Bakınız Uçak Bileti