loading

İstanbul Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz İstanbul uçak bileti

ile ilgilidir.


İstanbul Hakkında

Nüfus olarak Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul, aynı zamanda binlerce yıllık tarihiyle dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Ekonomik olarak Türkiye’nin başkenti olan şehir, Osmanlı ve Bizans İmparatorlukları gibi çağlarının en önemli devletleri olan devletlere başkentlik yapmıştır. Bu özellikleriyle sayılamayacak kadar çok tarihi alana, tarihi esere, gezilecek ve görülecek yere ev sahipliği yapmaktadır.

Turizm gelirleri şehrin gelirleri arasında önemli bir yer teşkil etmektedir. Yılda 6 milyon kadar yabancı turiste ve yaklaşık olarak aynı miktarda yerli turiste hizmet veren şehirde, farklı kesimlere ve bütçelere hitap eden çok sayıda konaklama tesisi bulunmaktadır. İstanbul Otelleri verdikleri kaliteli hizmetlerin içinde şehrin önemli turistik noktalarını/yapılarını anlatan tanıtım kartlarını da bulundurmaktadırlar.

Şehirde ziyaret edilebilecek olan sayısız yer arasında ise Topkapı Sarayı, Sultanahmet camii, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Kapalıçarşı, Dolmabahçe Sarayı, Eyüp Sultan Camii ve Türbesi, Galata Kulesi, Yıldız Sarayı gibi yerlere uğramayı tercih edebilirsiniz. Tabi bu mekânların dışında İstanbul Arkeoloji Müzeleri, , Süleymaniye Camii, Kız Kulesi, Mısır Çarşısı, İstiklal Caddesi, Ortaköy Camii, Yeni Cami, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Aya İrini Kilisesi, Çırağan Sarayı, Kariye Müzesi gibi yerlerin de mutlaka ziyaret edilmesi gereken mekânlar olduğu söylenebilir. İstanbul ziyaretinizde şehirdeki tüm eserleri ziyaret etmek, gezilecek ve görülecek yerlerin tamamına uğramak zor bir iş olacaktır. Bunun için şehirde haftalar hatta aylar boyunca kalmanız gerekebilir.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
İstanbul uçak bileti ara,

uygun İstanbul uçak bileti

ve

İstanbul promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: hJCJhmI - oYEyL2o - 3.232.133.141