İzmir uçak bileti - İzmir ucuz uçak bileti | hotelfinder.com.tr
hotelfinder
Hotel Finder
TÜRSAB'a kayıtlı A grubu seyahat acentesiyiz. Amacımız, teknolojilerimizi kullanarak ürünleri bulmak ve hizmetinize sunmaktır.
hotel
Türkiye’de 10 bin, Dünya'da 200 bin oteli en uygun fiyatları bularak, tek harf ile ulaşabilmenizi sağlıyoruz. %100 güvenli alışveriş hizmeti sunuyoruz.
air
Dünya’da yüzlerce havayolunun seçeneklerini, yurtiçi uçuşlarda tüm havayollarını aynı şemsiye altında sunuyoruz.

İzmir uçak biletiBu sayfa uygun uçak bileti ile ilgildir. Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:

İzmir ucuz uçak bileti

, uçak bileti fiyatları, uçak bileti sorgula, uçak bileti bul, promosyon uçak bileti, erken rezervasyon uçak bileti, son dakika İzmir uçak bileti

adb İzmir
Adnan Menderes Airport İzmir Turkiye

İzmir Hakkında

2016 yılı verilerine göre 4.223.545 kişilik nüfusa sahip olan İzmir, Türkiye’nin en kalabalık üçüncü kenti durumunda bulunmaktadır. Kozmopolit bir yapıya sahip olmasının yanı sıra kültürel etkinlikler gibi yönlerden değerlendirildiğinde çok canlı bir şehir olduğu görülen İzmir, Antik çağlarda da yerleşim yeri olan bir bölgede yer almaktadır.

Yazları sıcak ve nemli, kışları ılık ve yağışlı geçen kent, tam anlamıyla bir fuar şehri görünümündedir. Aynı zamanda Mersin Limanı’nın ardından Türkiye’nin en büyük ikinci limanına sahip olan İzmir, liman şehri görüntüsüne de muhafaza etmektedir. M.Ö. 3000’li yıllara kadar uzanan tarihi sayesinde ise çok önemli tarihi eserlere ve yapılara sahiptir. İzmir’in ve Ege Denizi’nin sahip olduğu doğal güzellikler de bu özelliklere eklenince; İzmir turistik geziler, dinlenme amaçlı geziler ya da kültürel geziler açısından olağanüstü imkânlar sunan bir şehir haline gelmektedir.

İzmir’de bulunan gezilecek ve görülecek yerler ise saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Şehrin tarihi ve turistik öneme sahip olan yerlerinin tamamını görmek için uzun süre boyunca İzmir’de kalmak gerekebilir. Allianoi Antik Kenti, Bozdağ Kayak Merkezi, Gölcük Yaylası, Çeşme ılıcaları, Atatürk Müzesi, Pitane Antik Kenti, Yedi Uyuyanlar Mağarası, Celsus Kütüphanesi, Selçuk Kalesi, St. John Kilisesi, Foça Plajı, Urla Yarımadası, İzmir Tarihi Asansör, Efes Antik Kenti, İzmir Kültürpark, İzmir Kordon Boyu gibi yerler, şehirde ziyaret edebileceğiniz ve farklı zevklere/ilgi alanlarına hitap eden önemli turistik yerlere örnek olarak gösterilebilirler. Ama burada verdiğimiz örnekler, İzmir ve çevresinde gezip görebileceğiniz yerlerin sadece küçük bir bölümünü oluşturmaktadırlar. Genellikle Konak ve Alsancak gibi bölgelerde bulunan İzmir Otellerinde (ya da başka şekillerde) konakladığınızda, gezilecek ve görülecek yerler hakkında daha ayrıntılı bilgiler edinme şansınız olacaktır.

İzmir ve Havalimanı Arasında Ulaşım

Adnan Menderes Havalimanı, İzmir’e hizmet veren uluslararası havalimanının ismidir. Gaziemir ilçe sınırları içinde bulunan havalimanı, İzmir şehir merkezinin 14 km. güneyinde bulunmaktadır. Kargo trafiği açısından Türkiye’nin üçüncü sıradaki havalimanı olan Adnan Menderes Havalimanı, yolcu trafiğine göre değerlendirildiğinde ülkenin en çok işleyen üçüncü havalimanıdır. Şehir merkezine oldukça yakın bir mesafede bulunan havalimanı, yolcuların kent merkezine kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayan farklı ulaşım imkânları ile donatılmıştır. Aşağıda tanıtılan ulaşım seçenekleri arasından size uygun olanı seçmeniz ve (gerekliyse) ön hazırlık yapmanız mümkündür.

Otobüs
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından tahsis edilmiş olan 200, 202 ve 204 numaralı otobüsler, 24 saat boyunca Havalimanına ulaşımı sağlamaktadırlar. Yaklaşık 1 saatlik aralıklarla havalimanından hareket eden otobüsler; 5,72 TL ücret karşılığında şehrin önemli noktalarına ulaşılmasını sağlamaktadırlar. Otobüslerin ücret tarifeleri ve hareket saatleri hakkındaki en güncel bilgileri ilgili kurumun web sitesinden ya da havalimanındaki imkânlardan faydalanarak alabilirsiniz. 200 numaralı otobüs hattı Adnan Menderes Havalimanı-Mavişehir Aktarma Merkezi (İZBAN metro istasyonu) arasında, 202 numaralı hat Adnan Menderes Havalimanı-Alsancak Cumhuriyet Meydanı arasında, 204 numaralı hat Adnan Menderes Havalimanı-İZOTAŞ (Bornova-metro-otogar) arasında çalışmaktadır.

Havaş Otobüsleri
Adnan Menderes Havalimanı’ndan kalkan Havaş Otobüsleri, İzmir’de Çeşme, Alsancak, Karşıyaka, Konak gibi bölgelerin yanı sıra Kuşadası, Söke, Aydın, Manisa gibi yerleşim yerlerine de yolcu taşımaktadırlar. İzmir merkezine yapılan yolculuklar 60 dakika civarında sürmektedir. Bu yolculuk için talep edilen biler ücreti ise 11 TL’dir. Ulaşmak istediğiniz noktaya göre değişebilen otobüs hareket saatlerini havalimanında ya da Havaş’a ait olan web sitesine girerek öğrenebilirsiniz.

İZBAN (Banliyö tren sistemi)
Egeray olarak da anılan İZBAN (banliyö), Aliağa’dan başlayan ve Torbalı’da son bulan seferleri esnasında Adnan Menderes Havalimanından da geçmektedir. Havalimanından Alsancak ve Karşıyaka gibi semtlere ulaşmak için Aliağa yönünde hareket eden trenlere binmelisiniz. Havalimanından Aliağa yönüne giden tren seferleri 05:36-23:36 arasında yapılmaktadır. Bu trene binerek Hilal ve Halkapınar istasyonlarında inmeniz, metroya aktarma yapmanız mümkündür. İZBAN banliyö trenlerine havalimanından temin edebileceğiniz İzmirim Kart ile binebilirsiniz, nakit para kullanılmamaktadır. Tam bilet ücreti 2,86 TL olan İzmirim Kart, ilk kullanımı takip eden 90 dakika içinde tüm ulaşım araçlarına ücretsiz olarak binilmesini (2. Ve sonraki tüm binişlerde) sağlamaktadır.

Taksi
Terminalin yolcu çıkışları önünden binebileceğiniz taksiler, Adnan Menderes Havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşmanızı sağlayan ulaşım yöntemleri arasında yer almaktadırlar. Havalimanından Konak ya da Alsancak gibi semtlere ulaşmanızı sağlayan taksilerin talep ettikleri ücret 55-60 TL civarındadır.

Transfer Şirketleri
Telefonla arayarak ulaşabileceğiniz havaalanı transfer şirketleri, Adnan Menderes Havalimanından İzmir’in farklı noktalarına konforlu şekilde ulaşmanızı sağlayabilirler. Sizi havalimanından alan ve istediğiniz noktaya götüren transfer şirketlerinin hizmetleri ve ücretleri hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak istiyorsanız, uçak yolculuğunuzdan önce İzmir Adnan Menderes Havalimanında hizmet veren transfer şirketleriyle temasa geçmelisiniz.

Araç Kiralama
İzmir Adnan Menderes Havalimanının İç Hatlar ve Dış Hatlar bölümlerinde ofisleri bulunan çok sayıdaki araç kiralama şirketinin verdiği hizmetten faydalanmak da havalimanından İzmir kent merkezine ulaşmanın bir başka yoludur. Bu seçeneği kullanmaya karar verirseniz, Adnan Menderes Havalimanında hizmet veren araç kiralama şirketlerinin web sitelerini ziyaret ederek ya da telefonlarını arayarak araçlar ve ücretler hakkında bilgi almanız uygun olacaktır. Bu şekilde hareket ederek (teklifleri uygun bulursanız) rezervasyon yaptırmanız ve havalimanında herhangi bir sorunla karşılaşmadan kiraladığınız aracı teslim almanız mümkün olacaktır.
Bakınız Uçak Bileti