loading

İzmir Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz İzmir uçak bileti

ile ilgilidir.


İzmir Hakkında

2016 yılı verilerine göre 4.223.545 kişilik nüfusa sahip olan İzmir, Türkiye’nin en kalabalık üçüncü kenti durumunda bulunmaktadır. Kozmopolit bir yapıya sahip olmasının yanı sıra kültürel etkinlikler gibi yönlerden değerlendirildiğinde çok canlı bir şehir olduğu görülen İzmir, Antik çağlarda da yerleşim yeri olan bir bölgede yer almaktadır.

Yazları sıcak ve nemli, kışları ılık ve yağışlı geçen kent, tam anlamıyla bir fuar şehri görünümündedir. Aynı zamanda Mersin Limanı’nın ardından Türkiye’nin en büyük ikinci limanına sahip olan İzmir, liman şehri görüntüsüne de muhafaza etmektedir. M.Ö. 3000’li yıllara kadar uzanan tarihi sayesinde ise çok önemli tarihi eserlere ve yapılara sahiptir. İzmir’in ve Ege Denizi’nin sahip olduğu doğal güzellikler de bu özelliklere eklenince; İzmir turistik geziler, dinlenme amaçlı geziler ya da kültürel geziler açısından olağanüstü imkânlar sunan bir şehir haline gelmektedir.

İzmir’de bulunan gezilecek ve görülecek yerler ise saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Şehrin tarihi ve turistik öneme sahip olan yerlerinin tamamını görmek için uzun süre boyunca İzmir’de kalmak gerekebilir. Allianoi Antik Kenti, Bozdağ Kayak Merkezi, Gölcük Yaylası, Çeşme ılıcaları, Atatürk Müzesi, Pitane Antik Kenti, Yedi Uyuyanlar Mağarası, Celsus Kütüphanesi, Selçuk Kalesi, St. John Kilisesi, Foça Plajı, Urla Yarımadası, İzmir Tarihi Asansör, Efes Antik Kenti, İzmir Kültürpark, İzmir Kordon Boyu gibi yerler, şehirde ziyaret edebileceğiniz ve farklı zevklere/ilgi alanlarına hitap eden önemli turistik yerlere örnek olarak gösterilebilirler. Ama burada verdiğimiz örnekler, İzmir ve çevresinde gezip görebileceğiniz yerlerin sadece küçük bir bölümünü oluşturmaktadırlar. Genellikle Konak ve Alsancak gibi bölgelerde bulunan İzmir Otellerinde (ya da başka şekillerde) konakladığınızda, gezilecek ve görülecek yerler hakkında daha ayrıntılı bilgiler edinme şansınız olacaktır.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
İzmir uçak bileti ara,

uygun İzmir uçak bileti

ve

İzmir promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: NPIdt5w - kQWjn56 - 3.232.133.141