loading

Kayseri Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Kayseri uçak bileti

ile ilgilidir.


Kayseri Hakkında

Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında yer almakta olan Kayseri, 2016 yılı verilerine bakıldığında yaklaşık olarak 1,5 milyon nüfusa sahip son derece kalabalık bir şehirdir. 16 adet ilçesi bulunan kent, İç Anadolu Bölgesinin ise 3. en büyük ilidir. Erciyes Dağı ile tanınan Kayseri; Yozgat, Sivas, Kahramanmaraş, Adana, Niğde ve Nevşehir illeri ile komşudur. Dünyada en eski tarihe sahip şehirlerden bir tanesi olan Kayseri, tarihte İpek Yoluna da ev sahipliği yapmıştır.

Ekonomik olarak orta derecede gelişmiş sayılabilecek Kayseri, sosyal ve ekonomik gelişmişlik düzeylerinin incelendiği indekse göre 19. sırada yer almaktadır. Kayseri ili içerisinde 3.organize sanayi bölgesi yer almaktadır. Burada yaklaşık olarak 45 adet tesis faaliyetlerine devam etmektedir.

Maden yatakları açısından zengin olarak nitelendirilen Kayseri’de; altın, bakır, kurşun, çinko, demir, kum, çakıl, mermer, tuğla ve kiremit gibi önemli yer altı zenginlikleri bulunmaktadır. Orman potansiyeli bakımından verimli olmayan kentte buna bağlı olarak orman ürünleri de sınırlı olarak yetiştirilmektedir.

Kayseri ilinde sanayi ve ticaret sektörünün hemen arkasından gelen tarım, zengin olarak nitelendirilebilecek yoğunluktadır. Şehir topraklarının %40 gibi büyük bir kısmında tarım faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Tahıl, baklagiller, yağlı tohumlar, sebzeler ve meyvelerin yetiştirildiği tarım arazilerinde genellikle nadas uygulaması kullanılmaktadır.

Türkiye ortalamasına sahip olan hayvancılık sektöründe küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılığa göre çok daha fazladır. Kanatlı hayvan sayısının yaklaşık olarak Türkiye ortalamasının 2 katı kadar fazla olduğu Kayseri’de tatlı su balıkçılığı da son derece gelişmiştir.

Tüm bunların yanı sıra oldukça eski bir tarihe sahip olan Kayseri ilinde tarihi ve doğal birçok güzellik bulunmaktadır. Kayseri’de bulunan en önemli tarihi yapılar ise; Kayseri Arkeoloji Müzesi, Atatürk Evi, Selçuklu Uygarlığı Müzesi, Kayseri Lisesi Millî Mücadele Müzesi, Ahi Evran Sanatkârlar Müzesi, Kadir Has Kent ve Mimar Sinan Müzesi, Kayseri Kalesi Arkeoloji Müzesi, Kayseri Etnografya Müzesi, olarak sıralanabilir.

Kayseri mutfağı ülkemizde en çok sevilen mutfaklardan bir tanesidir. Kayseri’nin en ünlü yemekleri ise; mantı, pastırma, sucuk, yağlama, kabak çiçeği dolması, nevzine tatlısı ve içli köftedir. Sarımsak ve baharat Kayseri halkı için son derece önemlidir.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Kayseri uçak bileti ara,

uygun Kayseri uçak bileti

ve

Kayseri promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: kYeEWkQ - xSCRcsK - 34.207.78.157