loading

Konya Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Konya uçak bileti

ile ilgilidir.


Konya Hakkında

Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip olan ve en kalabalık şehirler arasında 7.sırada yer alan Konya, yaklaşık olarak 2,5 milyon nüfusa sahiptir. İçerisinde 31 adet ilçesi bulunan kent, 1987 yılında büyükşehir statüsüne kavuşmuştur. Türkiye’de gelişmiş illerden biri olan Konya hem ekonomik hem de kültürel olarak birçok zenginliğe sahiptir. Her sene doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri ile binlerce turiste ev sahipliği yapan kent, dünyanın en eski yerleşim yerlerine sahip olması ile de dikkat çekmektedir. Türkiye’de sanayi açısından da büyük bir öneme sahip olan Konya, derinliği yaklaşık olarak 12 metre olan Tuz Gölü ile Türkiye’nin tuz ihtiyacının da büyük bir bölümünü karşılamaktadır.

Yazları genellikle oldukça sıcak ve kurak, kışları ise bir o kadar sert ve kar yağışlı geçen Konya’da tam bir karasal iklim hüküm sürmektedir. Tahıl ambarları ile ekonomide önemli bir yere sahip olan kentin, geniş sanayi kimliği de dikkat çekmektedir. Kimyadan tekstile, otomotivden makine sanayisine kadar birçok farklı alanda faaliyetlerine devam eden kentten günümüz dünyasında 130 farklı ülkeye ihracat yapılmaktadır.

Mutfağı ve yemek kültürü de oldukça geniş olan Konya ilinde en fazla öne çıkan yöresel yemekler; etli ekmek, fırın kebabı, tirit, saç arası, yoğurt çorbası, yağ somunu ve Mevlâna böreğidir. Ayrıca dünyanın en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi olan Çatalhöyük de Konya ili sınırları içerisinde yer alan ve UNESCO tarafından korunmaya alınan önemli bir bölgedir.

Konya ili tüm bunların yanı sıra ayrıca gölleri ile de oldukça ünlü olan bir ildir. Tuz Gölü, Beyşehir Gölü, Akşehir Gölü, Suğla Gölü, Ilgın Gölü, Ereğli Akgöl, Yunak Akgöl, Düden Gölü, Acı Göl, Bolluk Gölü ve Meke Krater Gölü, Konya ilinde bulunan en önemli göller arasında yer almaktadır. Ayrıca oldukça eski bir tarihe sahip olmasına bağlı olarak zaman içerisinde Konya ilinin simgesi haline gelen Mevlâna Müzesi ve çift başlı kartal da kente her yıl yüz binlerce turist çekmekte olan en önemli olan yerlerden bir tanesidir.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Konya uçak bileti ara,

uygun Konya uçak bileti

ve

Konya promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: G4Ia0g7 - LMZaWFD - 18.205.176.100