loading

Londra Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Londra uçak bileti

ile ilgilidir.


Londra Hakkında

İngiltere ve Birleşik Krallıkların başkenti olan Londra, 8 milyona yaklaşan nüfusu ile Avrupa Birliği’nin en kalabalık ikinci kentidir. Greater London olarak adlandırılan bağlı yerleşim birimleriyle birlikte nüfusu 12 milyonun üzerine çıkmaktadır. Bu insanlar arasındaki yabancı uyruklu ve beyaz ırka mensup olmayan kişi sayısı oldukça fazladır. Avrupa’da beyaz ırktan olmayan en çok insanın yaşadığı yer olan Londra’da, 300 civarında farklı dil konuşulmaktadır. Dolayısıyla dünyanın en kozmopolit şehirlerinden birisi durumunda bulunmaktadır.

5’i uluslararası havalimanı olmak üzere 6 tane havalimanının bulunduğu Londra, çok kalabalık bir hava trafiğine sahne olmaktadır. Uluslararası turizm söz konusu olduğunda kesişme ve aktarma noktası olarak kabul edilen kentte bulunan Heathrow Havalimanı, dünyada en yüksek sayıda uluslararası yolcu trafiğine sahip olan üçüncü havalimanıdır.

Kent aynı zamanda dünyanın finansal başkentlerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Bununla da yetinmeyen Londra, dünyanın en çok film çekilen üçüncü şehri durumunda bulunur. Sanatsal üretim ve moda konularında da dünyanın en önemli şehirlerinden birisidir. Gece hayatı bakımından da çok zengin bir kent olan Londra, ziyaretçilerine hemen her alanda ‘en iyi’ olarak kabul edilen imkânları, seçenekleri sunmaktadır.

Dünyanın en eski metrosuna sahip olan Londra, kırmızı renkli ve iki katlı otobüsleri, kendine özgü taş binaları ile çok ilgi çekici bir kenttir. Londra gezilecek ve görülecek yerler açısından değerlendirildiğinde ise ‘gezmekle bitmeyecek şehir’ olarak nitelendirilebilir.

Natural History Museum, Victoria and Albert Museum, Science Museum, British Museum, National Gallery ise müzeler kenti olarak da adlandırabileceğimiz Londra’da en ilgi çekici eserleri sergileyen müzeler olarak gösterilebilirler.

Londra’da görülmesi gereken yapılar ve meydanlar, Buckingham Sarayı, Parlamento Binası, Trafalgar Meydanı, Piccadilly Circus, Leicester Square, Covent Garden, Big Ben, Westminster Abbey, London Eye, Tower of London & Tower Bridge olarak sıralanabilirler.

Londra’nın çok ünlü ve mutlaka görülmesi gereken parkları ise Hyde Park, St.James’s Park, Green Park, Regent’s Park & Primrose Hill, Holland Park, Richmond Park olarak verilebilir.

Oxford Street ve Regent Street gibi noktalar ise Londra ziyaretiniz sırasında alış veriş yapmak ya da gezmek için uğrayabileceğiniz yerler olabilir.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Londra uçak bileti ara,

uygun Londra uçak bileti

ve

Londra promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: lpVA703 - SvVjvjw - 44.223.39.67