Londra uçak bileti - Londra ucuz uçak bileti | hotelfinder.com.tr
hotelfinder
Hotel Finder
TÜRSAB'a kayıtlı A grubu seyahat acentesiyiz. Amacımız, teknolojilerimizi kullanarak ürünleri bulmak ve hizmetinize sunmaktır.
hotel
Türkiye’de 10 bin, Dünya'da 200 bin oteli en uygun fiyatları bularak, tek harf ile ulaşabilmenizi sağlıyoruz. %100 güvenli alışveriş hizmeti sunuyoruz.
air
Dünya’da yüzlerce havayolunun seçeneklerini, yurtiçi uçuşlarda tüm havayollarını aynı şemsiye altında sunuyoruz.

Londra uçak biletiBu sayfa uygun uçak bileti ile ilgildir. Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:

Londra ucuz uçak bileti

, uçak bileti fiyatları, uçak bileti sorgula, uçak bileti bul, promosyon uçak bileti, erken rezervasyon uçak bileti, son dakika Londra uçak bileti

lon Londra
London Metropolitan Area London Ingiltere

Londra Hakkında

İngiltere ve Birleşik Krallıkların başkenti olan Londra, 8 milyona yaklaşan nüfusu ile Avrupa Birliği’nin en kalabalık ikinci kentidir. Greater London olarak adlandırılan bağlı yerleşim birimleriyle birlikte nüfusu 12 milyonun üzerine çıkmaktadır. Bu insanlar arasındaki yabancı uyruklu ve beyaz ırka mensup olmayan kişi sayısı oldukça fazladır. Avrupa’da beyaz ırktan olmayan en çok insanın yaşadığı yer olan Londra’da, 300 civarında farklı dil konuşulmaktadır. Dolayısıyla dünyanın en kozmopolit şehirlerinden birisi durumunda bulunmaktadır.

5’i uluslararası havalimanı olmak üzere 6 tane havalimanının bulunduğu Londra, çok kalabalık bir hava trafiğine sahne olmaktadır. Uluslararası turizm söz konusu olduğunda kesişme ve aktarma noktası olarak kabul edilen kentte bulunan Heathrow Havalimanı, dünyada en yüksek sayıda uluslararası yolcu trafiğine sahip olan üçüncü havalimanıdır.

Kent aynı zamanda dünyanın finansal başkentlerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Bununla da yetinmeyen Londra, dünyanın en çok film çekilen üçüncü şehri durumunda bulunur. Sanatsal üretim ve moda konularında da dünyanın en önemli şehirlerinden birisidir. Gece hayatı bakımından da çok zengin bir kent olan Londra, ziyaretçilerine hemen her alanda ‘en iyi’ olarak kabul edilen imkânları, seçenekleri sunmaktadır.

Dünyanın en eski metrosuna sahip olan Londra, kırmızı renkli ve iki katlı otobüsleri, kendine özgü taş binaları ile çok ilgi çekici bir kenttir. Londra gezilecek ve görülecek yerler açısından değerlendirildiğinde ise ‘gezmekle bitmeyecek şehir’ olarak nitelendirilebilir.

Natural History Museum, Victoria and Albert Museum, Science Museum, British Museum, National Gallery ise müzeler kenti olarak da adlandırabileceğimiz Londra’da en ilgi çekici eserleri sergileyen müzeler olarak gösterilebilirler.

Londra’da görülmesi gereken yapılar ve meydanlar, Buckingham Sarayı, Parlamento Binası, Trafalgar Meydanı, Piccadilly Circus, Leicester Square, Covent Garden, Big Ben, Westminster Abbey, London Eye, Tower of London & Tower Bridge olarak sıralanabilirler.

Londra’nın çok ünlü ve mutlaka görülmesi gereken parkları ise Hyde Park, St.James’s Park, Green Park, Regent’s Park & Primrose Hill, Holland Park, Richmond Park olarak verilebilir.

Oxford Street ve Regent Street gibi noktalar ise Londra ziyaretiniz sırasında alış veriş yapmak ya da gezmek için uğrayabileceğiniz yerler olabilir.

Londra ve Havalimanları Arasında Ulaşım

Londra, havaalanları açısından da çok zengin bir şehirdir. Kentte bulunan 6 havalimanının 5 tanesi uluslararası havalimanıdır. Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton ve London City adını taşıyan bu 5 havalimanından şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz çeşitli ulaşım yolları mevcuttur.

1)Heathrow Havalimanı
Şehir merkezinin 32 km batısında bulunan Heathrow Havalimanı, dünyanın en fazla uluslararası yolcu taşıyan üçüncü havalimanıdır. Buradan Londra şehir merkezine şu yollarla ulaşabilirsiniz:

Otobüs
National Express adını taşıyan otobüs servisleri, Heatrow Havalimanı ile Londra Victoria İstasyonu arasında hizmet vermektedirler. Heathrow Airport Central Bus Station (Heatrow Havalimanı Merkez Otobüs İstasyonu) bu otobüslerin kalkış noktasıdır. Havalimanının 1, 2 ve 3. terminalleri arasında bulunan bu istasyondan binebileceğiniz otobüsler, 40-80 dakika süren yolculukla güzergâhlarında bulunan farklı noktalara ulaşmanızı sağlıyorlar. Bilet fiyatları güzergâha bağlı olarak farklılık gösteriyor.

Raylı Sistemler
London Underground yani metro, şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden birisidir. Biletlerinizi metro girişinde bulunan gişelerden temin edebilirsiniz. Metro, otobüs, tramvay, DLR, London Overground ve birçok National Rail tren servisi için geçerli olan Oyster Card (toplu taşıma araçları için kredi yüklenen kart) alarak Londra seyahatiniz boyunca kullanabilirsiniz. Metroyla yapacağınız yolculuk 1 saat kadar sürebilir.

Heathrow Express ve Heathrow Connect trenleri ise raylı sistemlerden faydalanarak Londra’ya ulaşmanın bir diğer yolu olarak gösterilebilirler. Paddington istasyonuna giden trenlere binmek için gerekli olan biletleri havalimanındaki Heathrow Express ofisinin önünde bulunan bilet kesme makinelerinden alabilirsiniz. Express trenler (ücret: tek kişi tek yön 20 pound) varış noktalarına 17-20 dakikalık sürede ulaşırken, Connect trenlerin(ücret: kişi başı 9,5 pound) yolculuk süreleri 25-30 dakika arasında değişmektedir.

Taksi
Havalimanının bütün terminallerinden binebileceğiniz resmi ya da özel taksiler, gideceğiniz yere göre değişen ve genellikle 45-70 pound aralığında olan ücretler karşılığında şehir merkezine ulaşmanızı sağlıyorlar. Yolculuklar ise 1 saat kadar sürüyor.

Araç Kiralama
Dünyanın en ünlü araç kiralama şirketlerinin ofislerinin bulunduğu Heathrow Havalimanı’ndan araç kiralayarak Londra şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

2) Gatwick Havalimanı
Londra’nın en büyük ikinci havalimanı olan Gatwick Havalimanı da farklı yöntemlerle Londra şehir merkezine ulaşabilmenizi sağlıyor. Şehir merkezinin 45 km güneyinde bulunan havalimanı, birçok havayolu şirketinin iniş yaptıkları (Londra’daki) ikinci havalimanı durumunda bulunuyor.

Tren
Gatwick Express adını taşıyan trenler, bu havalimanından şehre ulaşmanın en hızlı yolu olarak görünüyor. 17,75 pound karşılığında metroya aktarma yapabileceğiniz Victoria tren istasyonuna ulaşabiliyorsunuz. 15 dakikalık aralıklarla kalkan trenlerin bu mesafeyi alma süreleri ise yaklaşık 30 dakika.

Yine 15 dakikada bir kalkan Southern trenleri de aynı yolculuğu yapabileceğiniz bir başka alternatif. Tren istasyonu havaalanının iki terminalinden Güney terminali olarak adlandırılan bölümde kalıyor.

First Capital Connect trenleri ise Wimbledon, Bedford ve Cambridge gibi şehrin dış mahallerine gitmek isteyenler için uygun bir seçenek olabilir. Yolculuğunu yaklaşık 45 dakikalık sürede tamamlıyor.

Otobüs
National Express ve Easybus otobüsleri, 24 saat hizmet veriyorlar ve 2 pounddan başlayan ücretler karşılığında yolcu taşıyorlar. Ama Victoria tren istasyonuna ulaşma süreleri 1 saati aşıyor.

Taksi
Taksileri kullanarak da şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Ama bir saati aşan taksi yolculuğu için talep edilen ücretler 100 pound rakamını geçiyor.

Araç Kiralama
Güney terminalinde 24 saat, kuzey terminalinde 06:00-22:00 saatleri arasında çalışan Avis, Budget gibi araç kiralama firmalarının ofislerinden, Gatwick Havalimanından şehir merkezine ulaşmanızı sağlayan araçları kiralayabilirsiniz.

3)Stansted Havalimanı
Şehre 56 km mesafede bulunan Stansted Havalimanı, şehre oldukça uzak olmasına rağmen çok çeşitli ulaşım yöntemleri sağlıyor. Örneğin havalimanı çevresinde bulunan bisiklet park alanları ve bisiklet yolları, şehir merkezine bisikletle bile ulaşabilmenizi sağlıyor. Ama bu yöntemle şehir merkezine ulaşmak, söz konusu olan mesafe nedeniyle oldukça uzun sürebilir. Londra merkeze ulaşmak için kullanabileceğiniz diğer yöntemler ise şunlardır:

Otobüs
National Express, Terravision otobüsleri gibi seçenekler tek yön 8-10 pound arasında bulunan ücretler karşılığında şehrin farklı noktalarına ulaşmanızı sağlıyorlar. 24 saat boyunca hizmet veren otobüslerle yapılan yolculukların süresi minimum 1 saat sürüyor.

Tren
Stansted Express treni, son durağı Liverpool Street İstasyonuna kadar olan mesafeyi 45 dakikalık süre içinde alıyor.15 dakikalık aralıklarla kalkan ve 3 istasyonda duran tren, 8 pound ücretten başlayarak rotanıza göre artan ücretler karşılığında Londra’ya ulaşmanızı sağlıyor.

Taksi
Havalimanından Londra şehir merkezine gitmek, diğer seçeneklere göre oldukça pahalı bir yöntem. Yine de minimum 100 pound ücreti gözden çıkartarak diğer seçeneklere göre daha rahat bir yöntem olan taksi tutma yöntemini tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama
Stansted Havalimanı terminalinden araç kiralayarak Londra şehir merkezine ulaşmayı tercih edebilirsiniz. Bu yöntemi kullanmaya karar verirseniz, yolculuğunuzdan önce araç kiralama şirketiyle bağlantıya geçerek rezervasyon yaptırmanız uygun olacaktır. Stansted Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketleri arasında Holiday Car Rental ve UK Car Rental gibi seçenekler bulunuyor.

4)Luton Havalimanı
Bu havaalanı da şehre oldukça uzak bir mesafede, 56 km uzaklıkta yer alıyor. Fakat şehir merkezine ulaşımı sağlayan çeşitli yollar bulunması sayesinde Londra kent merkezine kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Tren
Londra’nın diğer havalimanlarında olduğu gibi Luton Havalimanı’ndan şehre ulaşmanın en kısa süren yolu tren yolculuğu. Thameslink trenleri ya da East Midlands trenleri, Londra şehir merkezine yaklaşık 30 dakika süren bir yolculuk sonrasında ulaşıyorlar. Trenlere binmek için shuttle otobüslerine binmek ve havaalanı tren istasyonuna ulaşmak gerekiyor. Trenlerin ücretleri hakkındaki bilgileri tren istasyonunda alabilirsiniz ama 15-30 pound aralığında değişen fiyatların söz konusu olduğu söylenebilir.

Otobüs
Easybus, National Express, Greenline 757 gibi farklı şirketlerin otobüsleri Londra şehir merkezine ulaşmanızı sağlayabiliyorlar. Firmaya ve gideceğiniz yere bağlı olarak 2-15 pound arasında değişen ücretlerle yapılan yolculukların süresi 1,5 saati buluyor.

Taksi
Oldukça pahalı ama rahat bir seçenek olan taksi, 100 pound ve üzerindeki ücretler karşılığında Londra merkezindeki değişik noktalara ulaşmanızı sağlıyorlar. Yolculuk süresi ise yaklaşık 1 saat oluyor.

Araç Kiralama
Avis, Budget, Hertz, Europcar, Enterprise gibi araç kiralama firmalarının ofislerinin 24 saat hizmet verdikleri Luton Havalimanı, araç kiralama yöntemini kullanarak Londra şehir merkezine ulaşmanızı sağlıyor.

5) London City Havalimanı
Londra şehir merkezine en yakın havalimanı olan London City Havalimanı, doğal olarak Londra havaalanları içinde şehre en kolay şekilde ve en kısa sürede ulaşılmasını sağlayan havaalanı. Şehir merkezine yaklaşık 15 km. uzaklıkta bulunan London City Havalimanında faydalanabileceğiniz ulaşım yöntemleri şunlardır:

Raylı Sistemler
Havalimanına yakın bir mesafede bulunan tren istasyonundan alacağınız biletlerle bineceğiniz trenler, 20 dakika kadar süren bir yolculuk sonrasında Londra şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacaklardır.

Londra metrosu seçeneğini kullanarak da 5-6 pound aralığında değişen ücretler karşılığında aktarmasız olarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otobüs
Londra’nın hemen her bölgesine giden otobüs hatlarına ulaşabileceğiniz London City Havalimanı, bu yöntemle Londra’nın farklı bölgelerine 5 pound miktarından başlayan ücretlerle ulaşmanızı sağlıyor.

Taksi
Londra’daki diğer havalimanları ile kıyaslandığında London City Havalimanı için çok daha uygun bir seçenek olduğu anlaşılan taksiler, 20 pound ücret karşılığında (biraz altında veya üstünde olabilir) şehir merkezine ulaşmanızı sağlıyorlar.

Araç Kiralama
Araç kiralama seçeneği bu havalimanında fazla tercih edilmeyen bir seçenek olsa da, havalimanı terminalinde bulunan araç kiralama şirketlerinin ofislerinden araç kiralama hakkında bilgi alabilirsiniz.
Bakınız Uçak Bileti