loading

Ordu Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Ordu uçak bileti

ile ilgilidir.


Ordu Hakkında

2016 yılı itibari ile, yaklaşık olarak 750 bin civarında nüfusa sahip olan Ordu; Türkiye’nin en kalabalık 30. ilidir. Karadeniz Bölgesinin orta ve doğu bölgesinde yer almakta olan kent, Tokat, Samsun, Sivas ve Giresun illeri arasında konumlanmıştır. 19 ilçesi bulunan Ordu, oldukça küçük bir yüzölçümüne sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Trabzon’dan ayrılmıştır ve 1920 yılında il olarak kabul edilmiştir.

Karadeniz Bölgesinde bulunan Ordu, Karadeniz iklimine sahiptir. Şehrin dış kısımlarında bulunan yüksek dağlar sebebi ile kış ayları hava sıcaklığı çok fazla düşmemektedir. Kış aylarında kentin iç kesimlerine ise kar yağışı ve soğuk hava hakimiyeti bulunmaktadır.

Ordu ilinde tarıma dayalı bir ekonomi bulunmaktadır. Ülkemizde üretilmekte olan fındıkların yaklaşık olarak %55 kadar büyük bir kısmı buradan sağlanmaktadır. Buna bağlı olarak Ordu halkı da geçiminin büyük bir kısmını fındık üretiminden kazanmaktadır. Son yıllarda fındığın yanı sıra kivi ve soya üretimi de artmaya başlamıştır. Sanayi alanında ülkemizde çok fazla öne çıkan bir il olmamasına karşın Fındık ve çikolata sanayisinde de oldukça gelişmiştir.

Ordu ilinde birbirinden farklı birçok kültürel etkinlik düzenlenmektedir. Gelenek ve göreneklerine son derece bağlı olan Ordu halkı, kemençe, bağlama ve gırnata gibi çalgılar eşliğinde horon oyununa önem vermektedir.

Oldukça geniş ve lezzetli bir mutfağı bulunan Ordu ilinin en önemli yöresel yemekleri ve yiyecekleri ise; Ünye Pidesi, Kabataş Helvası, Ordu Kavurması, Perşembe Cevizli Helvası, Ordu Tostu, Melocan Kavurması, Ordu Balı, Kestane Balı, Çakıldak Fındığı, Ordu Kabak Kavurması, Yalı Köy Köftesi, Fırın Fasulyesi, Köy Peyniri, Ünye Taşı, Fatsa Köftesi ve Ordu Su Böreğidir.

Karadeniz Bölgesinde bulunmakta olan Ordu, turizm açısından da oldukça büyük bir öneme sahiptir. Her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan bu ilde, trekking ve yamaç paraşütü en fazla tercih edilen sporlar arasında bulunmaktadır. Yayla turizminin de ön planda olduğu ilde, Yason Burnu en fazla ziyaret edilen ve en fazla turist çeken noktalar arasında yer almaktadır.

Ayrıca bunların yanı sıra Ünye Kalesi, Kurul Kalesi, Göller Kalesi, Yason Kilisesi, Taşbaşı Kilisesi, Paşaoğlu Konağı ve Fatsa Hacı Hulusi Baba Camii şehrin önemli tarihi yapılarındandır.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Ordu uçak bileti ara,

uygun Ordu uçak bileti

ve

Ordu promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: 8A1aOK4 - edMLvwL - 34.207.78.157