loading

Roma Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Roma uçak bileti

ile ilgilidir.


Roma Hakkında

Roma, hem şehir hem de özel komün statüsü taşıyan, İtalya’nın başkenti olmasının yanı sıra bulunduğu Lazio bölgesinin ve Roma ilinin başkenti olan bir kenttir. İtalya’nın en kalabalık şehri olan Roma nüfusu yaklaşık 2.7 milyon kişiyken, Roma Büyükşehir bölgesinde yaşayan kişi sayısı yaklaşık 4 milyondur. 1287 km2 olan yüzölçümü de sadece İtalya’nın değil, tüm Avrupa’nın en geniş yüzeye yazılmış şehirlerinden birisi olmasını sağlamaktadır.

2800 yıllık tarihe sahip olan şehir, sırasıyla Bizans'ın, Roma Krallığı'nın, Roma Cumhuriyeti'nin, Roma İmparatorluğu'nun, Papalık Yönetiminin, İtalya Krallığı'nın ve İtalya Cumhuriyeti'nin başkenti ya da merkezi durumunda bulunmuş olan bir kenttir. Şehirde Katoliklerin lideri olan Papa’nın yaşadığı bağımsız devlet konumundaki Vatikan da yer almaktadır. Roma bu özelliği nedeniyle bazı kaynaklarda ‘iki devletin başkenti’ olarak anılmaktadır.

7 tepe üzerine kurulu olan Roma, İtalya’nın toplam milli hasılasının yaklaşık %6,5’luk bölümünü kendi başına elde eden bir kenttir. Roma’nın elde ettiği önemli miktardaki bu gelir içinde turizm gelirlerinin payı da çok büyüktür. Binlerce yıl çeşitli devletlere başkentlik yapmış olan Roma, sahip olduğu tarihi mirası, tarihi eserleri ve binaları ile İtalya’yı ziyaret eden turistlerin en gözde şehirlerinden birisi durumunda bulunmaktadır.

Roma’da ziyaret edebileceğiniz tarihi ve turistik yerler arasında şu yerler sayılabilir: Roma Forumu, Kolezyum, Palatino Tepesi, Caracalla Banyoları, Venedik Meydanı (Piazza Venezia), Villa Borghese, Trastevere Bölgesi, Pantheon, Navona Meydanı, İspanyol Merdivenleri, Trevi Çeşmesi. Gezmek için günlerinizi, haftalarınızı ayırmanızın gerekeceği Roma’da şu yerlere de mutlaka uğramalısınız: Cestius Piramidi, Popolo Meydanı, Kutsal Melek Kalesi (Castel Sant Angelo) , Aventine Tepesi, Santa Maria Maggiore Kilisesi, Aziz Giovanni Bazilikası, Bocce Della Veritia, Capitol Tepesi, Circus Maximus, Largo del Torre Argentina, Piazza della Repubblica.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Roma uçak bileti ara,

uygun Roma uçak bileti

ve

Roma promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: juOyIS7 - o54y9H5 - 3.233.242.204