loading

Trabzon Uçak BiletiBu bilgiler

Ucuz Trabzon uçak bileti

ile ilgilidir.


Trabzon Hakkında

Karadeniz Bölgesi’nin doğu kesimlerinde yer almakta olan Trabzon, Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında 29. sırada yer almaktadır. 2016 yılı itibari ile yaklaşık olarak 800.000 kadar nüfusa sahip olan ilin, Karadeniz'e kıyısı bulunmaktadır Yüzölçümü olarak oldukça küçük bir alan kaplayan Trabzon; Giresun, Gümüşhane, Bayburt ve Rize illerine komşuluk yapmaktadır. Günümüz dünyasında Karadeniz Bölgesinin en büyük ikinci ili olarak bilinmekte olan Trabzon 2012 yılı itibari ile büyükşehir olarak kabul edilmiştir.

Doğal bitki örtüsü orman olan Karadeniz Bölgesinde her mevsim yağışlı geçmektedir. Kışları ılık geçen Trabzon’da hiçbir mevsim kuraklık görülmemektedir. Trabzon ilinde yaz mevsimi sıcaklık ortalaması 23 derece iken, kış aylarında sıcaklık ortalaması ise yaklaşık olarak 5 derecedir.

Karadeniz Bölgesinde yer alan Trabzon, uzun yıllardan beri gelenek ve göreneklerine önem vererek onları yaşatmaya çalışan bir kent olarak bilinmektedir. Konuşma dili olarak Azerbaycan Türkçesine benzeyen bir dil bölgede hâkim olarak kullanılmaktadır. Trabzon halkı genellikle yöresel kıyafetler giymeyi tercih etmektedir. Kadınlar oldukça gösterişli, çiçekli, desenli, işlemeli ve bol renkli fistanlar giyerken erkekler de yine yöresel kıyafet olan zıpka ya da körüklü adı verilen kıyafetleri giymektedir.

Karadeniz Bölgesinin en büyük ikinci şehri olan Trabzon’da birçok farklı yöresel yemek çeşidi de bulunmaktadır. Özellikle kuymak, haçapur, mısır unlu hamsili ekmek, mısır unlu hamsi tava, mısır unlu lamesli ekmek, karalahana sarması, karalahana çorbası, kabak tatlısı, kabak pilavı, hamsi buğulama, fasulye turşu kavurma, mısır çorbası şehrin en ünlü yemeklerindendir.

İçerisinde barındırdığı doğal güzelliklerin yanı sıra önemli tarihi yapıları ile de tanınmakta olan Trabzon; Roma İmparatorluğu döneminden Osmanlı dönemine kadar birçok eyaletin merkezi olarak kullanılmıştır. Bu tarihi yapılar arasında en önemli olanlar; Sümela ve Kızlar Manastırı, Ayasofya müzesi, Vazelon Manastırı, Kaya Kiliseleri, İskender Paşa Camii, Atatürk Köşkü, İskender Paşa Hamamı, Manastır Çeşmesi, Soğuk çeşme, Alaca Hamam ve Semerciler ’dir. Ayrıca bunların yanı sıra Trabzon’da bulunan önemli müzeler ise; Trabzon Müzesi, Ayasofya Müzesi, Akçaabat Orta Mahalle Evleri Müzesi ve Trabzon Atatürk Köşkü, müzeleridir.

Kullanıcılar aşağıdaki terimleri arayarak bu sayfaya eriştiler:
Trabzon uçak bileti ara,

uygun Trabzon uçak bileti

ve

Trabzon promosyon uçak bileti
Bakınız
Uçak bileti tavsiyeleri.
THY uçak bileti hakkında.
Bir Türk hava yolları markası Anadolu jet

Referans Numarası: RJbcJcj - iEA69Az - 34.207.78.157